Zor Ölüm 6 (Die Hard) Çekilecek Fakat Bruce Wills Olmayabilir

Zor Ölüm 6

Zor Ölüm (Die Hard) serisinin kahramanı John McClane ilk kez 1988 yılında beyazperdeyle buluştu. İlk film o kadar ilgi çekti ki dünya genelinde 150 miyon $ gişe hasılatı elde etti. Film daha sonra seriye dönüştü ve 1990 yılında Zor Ölüm 2, 1993 yılında Zor Ölüm 3 (Die Hard: With A Vengeance), 2007 yılında Zor Ölüm 4 (Live Free or Die Hard) ve 2013 yılında da Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün (A Good Day to Die Hard) vizyona girdi.

Yaklaşık 30 senedir devam eden ve 30 senedir Amerika’yı ve Amerikalıları teröristleren kurtaran John McClane hayat veren Bruce Willis serinin çekilmesi planlanan altıncı filminde olmayabilir. Gelen bilgiler filmin yapımcılarının seriye yeniden başlayıp, genç bir John McClaine yola devam yönünde olduğu fakat riskleride göz ardı etmeyecekleri yönünde. Bruce Willis’in gene başrolünü oynadığı serinin son filmi Ölmek İçin Güzel Bir Gün ‘ün dünya genelinde 304 milyon dolarlık gişe hasılatı gerçekleştirdiğini de unutmayalım.

Her ne kadar filmin başında giydiği beyaz atleti filmin sonunda kir – pasak, kan – revan içinde kalan kahramanımız John McClaine’e hayat veren Bruce Willis 60 yaşını devirmiş olsada Zor Ölüm serisinde onu görmemek felaket bir fikir gibi geliyor. Her ne kadar Hollywood’un yapımcı kurtları işini bilse de ben yeni filmde ana kahraman olmasa da, direkt çatışmanın içinde olmasa da işleri organize eden bir Bruce Willis’e bile razıyım. Gerçi yaşlı kurt direkt çatışmaya girmeden durabilir mi oda ayrı bir konu.

Bakalım zaman ne gösterecek? Yeni filmde John McClane olarak Bruce Willis mi yoksa yeni genç bir yetme mi çıkacak karşımıza bekleyip göreceğiz.

Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün  Film Fragmanı

Yorum Yaz