Zincirsiz

Filmin Orjinal İsmi: Django Unchained Zincirsin Film afişi
Tür : Western
Yönetmen : Quentin Tarantino
Görüntü Yönetmeni: Robert Richardson
Senaryo :
Quentin Tarantino
Yapım: Sony Pictures, The Weinstein Company
Yapımcı: Stacey Sher, William Paul Clark
Yapım Yılı ve Yeri: 2012 – ABD
Süre: 162 dk.
Gösterim Tarihi: 1 Şubat 2013
Dağıtımcı: Warner Bros Türkiye
SinePuan: 8

Oyuncular

Jamie Foxx (Django),Christoph Waltz (Dr. Schultz),Leonardo DiCaprio(Calvin Candie),Walton Goggins (Bill Crash), Kerry Washington (Broomhilda), Samuel L. Jackson (Stephen), Jonah Hill (Regulator), Don Johnson (Spencer)

Konu

Amerikan İç Savaşı’nın iki yıl öncesinde Güney’de geçen filmde Köle Django’nun eski efendileri ile şiddet dolu geçmişi onu Almanya doğumlu ödül avcısı Dr. King Schultz’la karşı karşıya getirir. Schultz katil Brittle kardeşlerin izindedir ve sadece Django onu ödüle götürebilir. Aykırı bir adam olan Schultz, Django’ya Brittle kardeşlerin, ölü ya da diri, yakalanması durumunda onu özgür bırakma sözü verir.

Başarı Schultz’u Django’yu serbest bırakmaya yöneltse de, iki adam yollarını ayırmamayı seçerler. Bunun yerine, Schultz Güney’in en aranan suçlularını Django’yla omuz omuza aramaya başlar. Hayati öneme sahip avlanma becerilerini geliştiren Django tek bir hedefe kilitlenmiştir: Uzun zaman önce köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Broomhilda’yı  bulmak ve kurtarmak.

Django ve Schultz’un arayışları sonunda onları, kötü şöhrete sahip bir çiftlik olan “Candyland”in sahibi Calvin Candie’ye  götürür. Uydurma bir mazeretle çiftliği inceleyen Django ile Schultz, Candie’nin güvenilir kölesi Stephen’ın ) şüphesini çeker. Hareketleri mimlenir, ve tehlikeli bir örgüt etraflarını sarar. Eğer Django ve Schultz, Broomhilda’yla birlikte kaçacaklarsa, bağımsızlık ile dayanışma, fedakarlık ile hayatta kalma arasında seçimler yapmalıdırlar…

Fragman

Yorum Yaz