Yönetmen James Wan Aquaman’ın Kötü Adamları Hakkında Konuştu!

Yönetmenliğini Zack Snyder‘ın üstlendiği “Batman v Superman : Adaletin Şafağı” filminde Aquaman‘da dahil bir çok çizgi roman kahramanına kısa sürede olsa yer vererek DC sinematik evreninin yeni ipuçlarını vermişti. Game Of Thrones dizisinde Khal Drogo olarak tanınan Jason Momoa‘nın canlandıracağı Aquaman hem DC Comics’in 2017’de gösterime girecek Justice League‘de (Adalet Birliği) hemde 2018 de gösterime girecek Aquaman filminde izleyeceğiz.

Aquman Film

Meşru ve tehditkar kötü adamların yaratılma problemi, gelişen DC Comic film ve çizgi roman dünyasında, değinilmesi gereken bir konudur. Gişe rekorları kıran filmlerin seri hale getirilmesi, seyircilerin şunu bilmesini  sağlamıştır ki; kahramanlar savaştan önce hatta savaş başlasa bile hayatta kalacaklardır ve bu da düşmanlarının sadece “haftanın kötüleri” gibi görünmesiyle sonuçlanacaktır. Kahramanın çizdiği komployu daha da geliştirmek uğruna  düşmanlar esir alınmaya yada ölmeye hazırdırlar. Daha da  DC Comic adaptasyonları geldikçe, önümüzdeki birkaç yıl boyunca bizim de yakından takip edeceğimiz bu gibi şeylerdir. Ancak yönetmen James Wan’ın Aquaman ile yüzünü göstermesi bir meydan okuma niteliğindedir. Özel bir dünyanın özel karakterlerini tanıtmaya hazır olan yönetmen, yalnızca ünvandan ibaret olan kahramanlara da özel bir tehdit oluşturuyor.

Hafta sonu Los Angeles’da, The Conjuring 2 (Korku Seansı 2) filminin basın gösteriminde James Wan basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yeni korku filmi hakkındaki görüşlerini aktardıktan sonra, Aquaman karakterinin gelişimi hakkında sorulan bir kaç soruyu da cevapladı . Kendisine DC Comic çizgi roman filmlerinin kötü adamlarının durumunu film yapımcısına sunarken, filminin nasıl farklı olacağı sorusu yöneltildi. Yönetmen filmde kahramanın nasıl görüneceğini tam olarak söyleyemezken, sualtı dünyasına özel birden fazla rakiplerin olabileceğini belirtti.

James Wan:
Söylemeliyim ki, Aquaman dünyası hakkında sevdiğim bir şey, gerçekten çok farklı ve gerçekten çok ilginç karakterlerin olması. Bunlar kötü adamları da içeren ilginç karakterlerdir. Size hangi kötü adamlarla oynayacağımı söylemeyeceğim (güler). Ancak çok havalılar, yaşamdan çok daha farklılar ve benzersizler.

Sözlerine devam eden James Wan, kurgusunu, Aquaman’in kötü adamlarının benzersizliğini, filmde var olan daha büyük eşsiz bir yelpazenin sadece bir parçası şeklinde açıkladı. Kendisindeki isteğin de bu çok özel kaliteden kaynaklandığını vurgulayan Wan;

Söyleyeceğim Aquaman dünyasının benzersizliğidir. Şu anda birçok süper kahraman filmleri var; ben de şu anda yapmış olmak için bir süper kahraman filmi yapmak istemiyorum, ancak Aquaman dünyasıyla ilgili eşsiz şeyler var. Şu ana kadar bu konuyla ilgili film yapılmamasının bir sebebi var, çünkü teknoloji bu kadar komplike bir şeyi ele almamıza izin vermemişti. Bu çok farklı hissettiriyor ve bu eşsizlikten dolayı heyecan duyuyorum.

Belirtildiği üzere Aquaman ‘ın Temmuz 2018 e kadar sinemalara gelmesi planlanmıyor. Filmler birbirlerine takip ederek ve bağlantılı şekilde gelecekler,  DC Comic’in  Suicide Squad, Wonder Woman, Justice League ve  The Flash muhtemelen projelerin gelişimi hakkında bizim yeni haberleri almamız için belirli bir süre daha beklememiz gerekecek. Söylenen şu ki, James Wan’ın filmle gelişinin ele alınan yeni şeylerle gelme umudu ve bizi bu noktalara getiren tarzdan daha farklı olmasını bilmek çok heyecan verici.

 

Yorum Yaz