Yeni Mad Max Filminden Son Haberler

Uzun süredir yeni bir Mad Max filminin geleceği konuşuluyordu. Yeni filmde Tom Hardy’nin başrolünü oynadığı ve Mad Max : Fury Road ismiyle vizyona gireceği de bilniyordu ilk başta. Son gelen haberlerde filmin 3D olarak çekildiğiydi. Ve filmin çekimlerinin halen devam ettiğini söylersen bir üç haftalık daha ek çekim süresine ihtiyaçları var gibi gözüküyor. Sert ortamlarına rağman filmin kasım ayı itibariyle çekimlerinin tamamlanması lazım ki en iyi ihtimal 2014’ün sonbahar kış aylarında vizyona girebilsin. Aksi takdirde film 2015 e sarkacaktır gösterim tarihi.

George Miller 2010 yılında ilk planladığında filmi bazı aksiliklerden dolayı 2012 ye atmıştı ancak gecikmelerden dolayı günümüze kadar sarktı çekimler. Afrika da çekimleri devam eden filmin başrollerindeyse  Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoe Kravitz, Riley Keough ve Rosie Huntington-Whiteley yer alıyor.

Ülkemizde Çılgın Max ismiyle gösterime giren seri üç filmden oluşmaktadır.1979 Avustralya yapımı ilk film  yapım kıyamet senaryosu üzerine kurulu bir aksiyon filmidir. Filmin yönetmenliğini  George Miller yaparken filmin başrolünde de Mel Gibson yeralmıştır. Diğer filmlerde de beraber çalışan ekip 1981 yılında  Mad Max 2 (Road Warrior/Yol Savaşçısı) , 1985 de ise  Mad Max 3 (Beyond Thunderdome/Gökkubbenin Ardında) adlı serinin diğer filmlerini çekmiştir.

Bu aradan belirtmeden geçmeyelim 1980 li yıllarda film dağıtım sisteminin tam olarak oturmadığı ülkemizde Mad Max 2 filmi ilk filmden önce vizyona girmiştir.

Mad Max film fragmanı 

Yorum Yaz