Yeni Bir Türk Korku Filmi Geliyor: Şeytan-ı Racim

Yaşanmış bir hikayeden yola çıkarılarak birebir olayların aktarıldığı  “ŞEYTAN-I RACİM” çarpıcı ve bir o kadar gerçekci sahneleriyle Türk korku film türünde bir ilk olmaya hazırlanıyor. 15 Aralıkta çekimleri başlayan filmin 19 Nisan 2013 gösterimde olması planlanıyor.

Dada film ve Tiglon ortaklığı ile çekile filmin yönetmenliğini Arkın Aktaç üstleniyor. Filmin başrollerinde Uğur Güneş, Ertunç Uygun, Mehmet Çevik, Ayşe Tunaboylu ve Aysan Sümercan var.

Gerçek Cin ve İfrit çağırma seansları ve inanılmaz ritüel sahneleri’ni biraraya getirecek olan “ŞEYTANI-I RACİM’ tüm Türkiye’de 19 Nisan’da sinemalarda izleyicilerle bulaşacak.

Filmin konusu ise :

İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir.

Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar.  Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.

Salih öteki âlemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir. Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır. Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir.

Şeytan-ı Racim filmiyle beraber beraber ilk kez;

Gerçek Cin çağırma ritüelleri ilk defa gösterilecek…
Gerçek Havas bilgileri ve Hüddam bilgilerinin, gerçek el yazması ve işçiliği olan tarihi kitap ve tılsımların, mühürlerin kullanılılacak
Gerçek yaşanmış hikayeden yola çıkarak bire bir olayların aktarılacak
Detaylı ve ürkütücü çarpılma sahnelerinin yer alacak.

Yorum Yaz