Viking’in Yıldızı Katheryn Winnick The Dark Tower (Kara Kule)’da Oynayacak

Ünlü yazar Stephen King aynı adlı eserinden¹ beyazperdeye uyarlanacak olan The Dark Tower (Kara Kule)’ın sinema haklarını elinde bulunduran Sony ve Media Rights Capital film için çalışmalara hız verdi.

katheryn winnick

Filmin yönetmen koltuğunda şimdiye kadar yüksek bütçeli film yönetmemiş olan aynı zamanda da senarist olarak bir çok filme imza atan Nikolaj Arcel var. Filmin başrollerindeyse İdris Elba, Matthew McConaughey, Abbey Lee, Fran Kanz yer alıyor.

Son olarak filmin oyuncu kadrosuna Viking dizisinde Lagertha rolünü canlandıran güzel yıldız Katheryn Winnick katıldı. Şuan için hangi rolü canlandıracağı belli olmayan Katheryn Winnick‘in Kanada taekwondo ikincisi olduğunu belirtelim ve güzel yıldızın gerek sporcu fiziğiyle gerekse oyunculuğuyla bu büyük prodüksiyonda gayet başarılı olacağını söyleyebiliriz.

Umarım Stephen King’in bu güzel roman serisi bir çok filmde olduğu gibi beyazperdeye uyarlanırken katledilmez.

(1) Seri, King’ in yarattığı fantastik bir paralel evren olan orta-dünyada, hayatta kalmış son silahşor olan Roland’ ın, “geçip gitmiş” dünyanın kötü gidişatını durdurmak için, varlığın merkezi olan Kara Kule’ ye yaptığı tehlikeli yolculuk anlatmaktadır. İlk başta kendi başına çıktığı Kara Kule yolculuğunda yanına birkaç yoldaş daha edinen Roland çeşitli mekânlardan ve zaman tünellerinden geçerek büyülü ve sıradışı dünyalarda birçok savaşa girer. Seri 8 kitaptan oluşmaktadır.

Yorum Yaz