Vampir Kız Kardeşler 3 – Transilvanya Yolculuğu

Muhtemelen bir çoğunuz bu filmi daha önce duymadı ve ilk iki serisini de hiç izlemedi. Sony Pictures Almanya’nın dağıtımını yaptığı Alman yapımı aile filmi Vampir Kız Kardeşler, 1974 Almanya doğumlu roman yazarı Franziska Gehm’in Vampir Kız Kardeşler kitap serisinden sinemaya uyarlanıyor. (Ancak karakterler haricinde hikaye birebir aynı uyarlanmış olmayabilir.) İlkini 2012 yılında, ikincisini 2014 yılında izleme şansı bulduğumuz filmin kitap serisi 2008 yılından bu yana toplamda 12 seriye ulaşmış durumda. Fakat beyaz perde de sadece ilk iki seriyi izleme şansı bulduk. Almanlardan beklediğinizin epey üstünde bir seyir keyfi veren serinin ilk iki filmini izlemediyseniz izlemenizi önererek asıl konuya geçiyorum.

Vampir Kız Kardeşler 3 – Transilvanya Yolculuğu 8 Aralık 2016 tarihinde gösterime giriyor.

Film serisinin geneline baktığımızda; anneleri insan, babaları vampir “iki yarı vampir” kız kardeşin başlarından geçen maceraları izliyoruz. İlk filmde onlarla tanışırken, ikinci filmde tatil maceralarını izliyoruz. Üçüncü filmde ise yeni doğan erkek kardeşleri Franz, Vampirler kraliçesi tarafından kaçırılıyor! Bebek Franz’ı kurtarmak içinde meraklı komşuları vampir avcısı Dirk Van Kombast’tan yardım almak zorunda kalıyorlar. Ama ne vampir avcısı!

Film serisinin orijinal adı “Die Vampirschwestern”. Üçüncü filmin adı ise “Die Vampirschwestern 3 – Reise nach Transsilvanien”. Eğer film Türkiye’de vizyona girmez ve film ile ilgili araştırma yapmak isterseniz onu bu isimle bulabilirsiniz. Ayrıca filmin kaynağı kitapların 5 serisini satın almak isterseniz Kitapyurdu.com ve Pandora.com.tr’ye bakabilirsiniz.

Vampir Kız Kardeşler 3 – Transilvanya Yolculuğu’nun kısa tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Forumdan: Vampir Kız Kardeşler 1 Film Fragmanı
Forumdan: Vampir Kız Kardeşler 2 Film Fragmanı

46 Yorum var

 1. Ahmad 21 Şubat 2017
 2. Ozan
  Ozan 21 Şubat 2017
 3. Ozan
  Ozan 21 Şubat 2017
 4. Ahmad 21 Şubat 2017
 5. Ahmad 21 Şubat 2017
 6. Ozan
  Ozan 21 Şubat 2017

Yorum Yaz