Uzay Oyunları (Ender’s Game) Türkçe Film Fragmanı

Uzay Oyunları Ender's Game

Gavin Hood’un yönetmenliğini üstlendiği  Harrison Ford,Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Ben Kingsley,Viola Davis ve Abigail Breslin’in başrollerini paylaştığı Uzay Oyunları (Ender’s Game) filminden türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı.

Yakın bir gelecekte, düşman bir uzaylı ırkı olan Formic’ler Dünya’ya saldırmıştır. Bu saldırıda Efsanevi Uluslararası Filo Komutanı Mazer Rackham (Ben Kingsley)’ın kahramanlıkları olmasaydı, her şey yok olmuş olabilirdi. Bir sonraki saldırının ise ne zaman geleceği Kimse tarafından blinmiyor. Olası saldırıya karşılık hazırlık yapan muteber Albay Hyrum Graff (Harrison Ford) ve Uluslararası Ordu,geleceğin Mazer’ını, dünyayı kurtaracak kahramanı bulabilmek için yalnızca en iyi olan genç ve taze beyinleri Savaş Okulu’nda eğitiyor.

Ender Wiggin (Asa Butterfield) isimli utangaç fakat bir o kadar da stratejik yetenek sahibi olan çocuk, bu seçkin askerler arasına alınır. Savaş Okulu’na vardıklarında, Ender giderek artan zorlu eğitimleri ve simülasyonları ustalıkla ve hızlıca geçerek diğerlerinden ayrılıp,eğitmenlerinin saygılarını kazanır. Ender kısa zamada Albay Graff tarafından ordunun yeni umudu olarak ilan edilir ve bu da Komutanlık Okulu’na yükselmesine sebep olur. Burada bir kez daha Mazer Rackham’ın eğitiminden geçer ve Dünya’nın geleceğini belirleyip, insan ırkını korumak için askerlerini komuta etmeyi öğrenir ve destansı bir savaşa girer.

Yorum Yaz