Top Gun 2 Geri Geliyor!

“Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı” deyimini hepimiz biliriz hemen hemen. Fakat Hollywood bu sene çıkardığı devam filmleriyle bu deyimin sinema için geçerli olmadığını kanıtladı.

Top Gun 2

2015’e iddalı giren Focus, Tomorrowland, Chappie gibi orjinal filmler beklentileri karşılayamazken Jurassic World, Mad Max: Fury Road, Terminatör: Genesys hem gişede hemde çoğu yerde de eleştirel anlamda büyük bir başarı yakaladılar. Yenilmezler:Ultron Çağı ve Hızlı ve Öfkeli 7 ‘nin de gişeyi alt üst etmesini hesaba katarsak geçmişi olan filmler orjinal filmlerden daha fazla seyirciyi sinema salonlarına çekmeyi başardılar.

2016 da Hayalet Avcıları, Star Wars, Star Trek ve daha nice yapımda devam filmleri olarak beyazperde de gözükecek.

Şimdi, gelelim asıl haberimize.

Tony Scott’un yönetmenliğini üstlendiği Top Gun ilk defa 1986 yılında beyazperdeyle buluştu ve 15 milyon $ bütçesine rağmen tüm dünyada 300 miyon $ dan fazla gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı. Filmin başrollerini paylaşan isimlerse  Tom Cruise ile Kelly McGillis‘di.

Top Gun‘un film haklarını elinde bulunduran Skydance devam filmlerinin yakaladığı başarıları gördükten sonra 80’lerin unutulmaz sinema filmlerinden biri olan Top Gun‘u beyazperdeye tekrar döndürmek için şimdiden kolları sıvadı. Skydance’ın CEO’su David Ellison Top Gun’un devam filminin senaryosunu Justin Marks’ın kaleme alacağını ve devam filminin “Deniz kuvvetlerindeki savaş pilotları için dünyanın nasıl bir yer hâline geldiğiyle ilgili” noktaya değineceğini belirtti.

Gelelim en önemli soruya : Top Gun 2’de Tom Cruise olacak mı? Ellison yaptığı açıklamada “Top Gun Maverick’siz olmaz ve Top Gun 2’de Maverick’i Maverick oynayacak” dedi. Buda Tom Cruise’nin devam filminde de yer alacağının kanıtı gibi.

Bakalım Top Gun yıllar önce o dönemin sinema sevdalılarını koltuklarına çivilediği gibi günümüz seyircilerini de koltuklarına çivileyebilecek mi?

Yorum Yaz