Sürgün İnek Film Fragmanı

Sürgün İnek

Yıl 1997…Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, sıra Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan,birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven bir çifttir. Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer. Mesele büyüdükçe işle sağından solundan ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur. Olaylar giderek bir komedi şölenine dönüşür. Kahramanlarımız düştükleri bu durumdan nasıl sıyrılacaklardır? Özgürlüğünü kaybeden Sarıkız eski mutlu Gomalak köyündeki bir ineğin özgürlüğüne gelmiştir.günlerine dönebilecek midir?

Gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilen Sarıkız’ın hikayesi Sürgün İnek, dev oyuncu kadrosuyla bin yılın komedisi olarak beyazperdede izleyiciyle buluşuyor.

Filmnin başrollerinde Hasan Kaçan, Şebnem Dönmez, Fırat Tanış, Cezmi Baskın, Vildan Atasever ve Burak Satıbol yer alırken filmin yönetmenliği Ayhan Öztürk üstleniyor. Sürgün İnek 28 Şubat 2014 de gösterime girecek.

Yorum Yaz