Star Wars’ın Yeni Filmlerinde Death Vader Olacak mı?

Star Wars’ın sevilen kötü karakteri Darth Vader J.J. Abrahams’ın yönetmenliğinde tekrar beyazperdeye dönmeye hazırlanan Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinde karşımıza çıkabilir.

Serinin sıralamasına göre dördüncü filmi olan ama 1977 yılında çekilen ilk film olan Star Wars’la beraber beyazperdede yerini alan Death Vader karakterinin hem sinema dünyasının unutulmaz karakterlerinden biri olacağı, hemde Star Wars serisinde yeralan diğer karakterlerden daha fazla sevileceği kimsenin aklına gelmezdi desek yanlış olmazdı herhalde. Fakat ilk 3 seriden daha sonra çekilen ve Darth Vader’ın karanlık tarafa geçmeden önceki halini yani Anakin Skywalker’i anlatan filmler serinin birçok hayranını memnun etmedi.

Şimdi filmin ve Darth Vader karakterinin hayranlarını onları heyecanlandıracak haberimize gelelim.

Darth Vader’ı serinin yeni filmi Star Wars: Episode VII de tekrar görebiliriz. Ve yeni filmde sadece Darth Vader değil onun safında yeralan tüm kötü adamlarını da izleme şansı bulabiliriz. Hemen aşağıda yayınladımız resimde Darth Vader onun adamlarının temsili bir resmi.

Şimdi serinin bir çok hayranının aklında ki soru şudur büyük ihtimalle “Yönetmen J.J Abrahams Darth Vader’i nasıl geri getirecek?”

Aslında bu sorunun cevabını ancak film vizyona girerken öğrenebileceğiz fakat şimdiden Darth Vader’ın tekrar nasıl dönebileceği konusunda bazı söylentiler ortaya çıktı bile. Yönetmen Star Trek filminde olsuğu gibi flasbaklerle veya zaman sıçraması ile geçmişe dönebilir.

Bir diğer olasılıkla ilgili bir haber ise  şuanda karakter isimleri belli olmayan Daisy Ridley ve John Boyega’nın canlandırdığı karakterler gezegende Luke Skywalker’ın kopmuş elini ya da ışın kılıcını bulurlar. Bunun kime ait olduğunu araştırırlarken Han Solo ve Chewbecca ile karşılaşırlar. Onlar bunun Luke’a ait olduğunu anlar ve Luke’un aslında saklanmadığını esir düştüğünü düşünürler. Ama kimler tarafından esir alındığını anlayamazlar. filmin kötü ana karakterleri Sith Inquisitorlar ve aslında çok uzun zamandır evrendeler. Darth Vader için çalıştıklarını görebileceğimiz bir flashback ile Inquisitorların da inlerine girme şansını elde edeceğiz.

Sith Inquisitorlar içinse internette bulabildiğimiz açıklama şu şekilde;

Ellerinde kırmızı ışın kılıçları ve parlayan kırmızı gözleriyle uzun, ince,korkutucu bir görünüşe sahipler. Dart Vader gibi robotik bir yapıya sahipler fakat maske takmıyorlar. Sibernetik frekanslarla kaplılar. Üst dudakları insan yapısında fakat çeneleri çelik ve robotik bir ele sahipler.”

ki J.J Abrahams’ın yayınladığı bir görselde ki elinde Inquisitorlara ait olduğu söylentiler arasında. İşte J.J Abrahams tarafından paylaşılan o resim

Yorum Yaz