Star Wars Serisine Eşcinsel Karakterler Gelecek!

Star Wars

Star Wars serisi son filmi Star Wars: Güç Uyanıyor (The Force Awakens) beyazperde de fırtınalar estirmiş ve gişe de 2 milyar dolar sınırını aşmayı başarmıştı. Ki bu başarı sadece sinemayla sınırlı kalmadı ve film ürünleri/lisans ücretleri ile de büyük bir başarı grafiği yakalamayı başardı.

Serinin sekinci filminin çekimlerinin geçtiğimiz günlerde başladığı haberini sizlere vermiştik. İlk filmin yönetmenliğini üstlenen ikinci filmde de yapımcı olarak imzası bulunan J.J. Abrams özel bir ödül töreninde yaptığı bir konuşmada Star Wars serisinin yeni filmleri hakkında ipuçları verdi. J.J. Abrams’ın konuşmasında en öne çıkan konu ise Star Wars serisinde eşcinsel bir karakter olma ihtimaliydi. Ünlü yönetmen J.J. Abrams yaptığı konuşmada:  “Star Wars’un her türlü olasılığa açık olduğunu ve Star Wars evrenin de eşcinsel karakterin yer almayacağını düşünmenin son derece mantıksız olduğunu ve dar görüşlü bir bakış açısı olacağını belirtti.”

Serinin yedinci filmi olan Güç Uyanıyor‘un (The Force Awakens) oyuncu kadrosu açıklandığında Finn karakterini canlandıran siyahi oyuncu John Boyega’nın başrollerden birinde olması üzerine belli bir kitle tarafından Twitter’dan film için boykot kampanyası başlamıştı. Bu kitlenin bu habere ne tepki vereceği ise henüz bilinmiyor.

Eşcinsel karakterlerin ve onların ilişkilerinin seriye nasıl yansılatılacağını bekleyip göreceğiz.

 

Yorum Yaz