Star Wars: Güç Uyanıyor Haftasonu Gişe Rakamıyla da Rekor Kırdı

Star Wars Güç Uyanıyor
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi bulunan Star Wars (Yıldız Savaşları) ilk haftasonu box office rakamıyla büyük bir ilgi ve heyecanla beklendiğini kanıtladı.

Star Wars: Güç Uyanıyor filminin vizyon tarihinin yaklaşmasıyla, eşi benzeri görülmemiş Star Wars konseptli etkinlikler, marka işbirlikleri ve yeni filme dair haberlerle Star Wars: Güç Uyanıyor son dönemin en fazla konuşulan filmlerinden olmuştu. Star Wars: Güç Uyanıyor‘un gösterim tarihi olan 17 Aralık büyük bir ilgi ve heyecanla bekleniyordu. Hatta film 17 Aralık Perşembe gösterime girmesine rağmen bir çok sinema çarşambayı perşembeye bağlayan gece 00.05’e özel seanslar koymuştu.

Bu beklentilerin karşılığını alan Star Wars: Güç Uyanıyor ilk dört günde 411.501 kişi tarafından izlenerek, 6.191.526 TL hasılata ulaşmaya başardı. Bu gişe rakamları ile film ürkiye’de hem Disney filmleri arasında hem de tüm seri içinde en iyi açılış yapan film oldu. Ayrıca Star Wars: Güç Uyanıyor, ülkemizde tüm zamanların en iyi ikinci yabancı film açılışını gerçekleştirmesinin yanı sıra en iyi Aralık ayı yabancı film açılışının da sahibi oldu.

J.J Abrams yönetmenliğini üstlendiği Star Wars: Güç Uyanıyor filminde serinin eski yüzlerinden Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher gibi isimlerin yanı sıra Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow gibi yıldızlar da yer alıyor.

Bu arada Türkiye’de en iyi haftasonu açılış rekorunun 783.692 seyirci ile Hızlı ve Öfkeli 7‘ye ait olduğunu da dip not olarak belirtelim.

Yorum Yaz