Star Wars Filmlerinin Gösterim Tarihleri

Star Wars
Star Wars serisinin 7. ve son filmi Star Wars : Güç Uyanıyor gişede şimdiden 1 milyar dolar sınırını geçerek en hızlı 1 milyar $ sınırını aşan film olma rekorunu eline aldı.

Son filmin başarısı ile birlikte Star Wars‘ın haklarını elinde bulunduran Lucas Film’i satın alan Walt Disney’in yeni Star Wars filmleri için şimdiden kolları sıvadığını belirtelim. Bir çok Star Wars hayranının da serinin diğer filmleri için şimdiden sabırsızlandığını belirtelim…

Walt Disney seriye başlarken Star Wars: Güç Uyanıyor‘un 2015, Rogue One: A Star Wars Story’nin Aralık 2016’da ve Star Wars: Episode VIII’in de Mayıs 2017 de gösterime gireceğini biliyorduk. Serinin yeni üçlemesinin ilk filminin yakaladığı başarıdan sonra Walt Disney Han Solo’nun da hikayesini konu alan filmin çekileceğini açıkladı. Ayrıca Star Wars‘ın kötü karakteri ödül avcısı Boba Fett’in de filminin 2020’de gösterime gireceği bilgisi geldi. Fakat filmle ilgili henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmamakta.

 

Rogue One: A Star Wars Story

Star Wars

Yönetmen: Gareth Edwards
Oyuncular: Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Jiang Wen, Forest Whitaker, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk.
Konu: Galaktik İmparatorlugunun bu zor ve baskıcı döneminde bir grup asi askeri belki de hayatlarına malolacak bir planı hayata geçirmek için bir araya gelirler. Bu zor ve ümitsiz plan Death Star’ın planlarını çalmaktır.
Gösterim Tarihi: 16 Aralık 2016.

Star Wars: Episode VIII

Star Wars

Yönetmen : Rian Johnson
Senaryo : Rian Johnson
Oyuncular : Daisy Ridley, John Boyega , Oscar Isaac, Mark Hamill, Carrie Fisher ve Harrison Ford
Konu: Bilinmiyor
Gösterim tarihi : 26 Mayıs 2017

Star Wars : Han Solo

Star Wars

Yönetmen: Phil Lord ve Christopher Miller
Senaryo: Lawrence ve Jon Kasdan
Oyuncular: Belli değil.
Konu: Han Solo  Luke Skywalker ve Obi-Wan Kenobi’den tanışdıktan sonra Galaktik cumhuriyeti asi birliğinde Asi Kuvvetler Generalliğine kadar yükselmişti. Peki ya Han solo’nun daha önceki hayatı. Filmde Han Solo’nun kaçakcı ve dolandırı olma yolunda ki serüvenleri anlatılacak.
Gösterim Tarihi: 25 Mayıs 2018.

Star Wars: Bölüm IX

Star Wars

Yönetmen: Colin Trevorrow
Senaryo: Rian Johnson
Oyuncular: Henüz kesinleşmedi.
Konu: Henüz belli değil.
Gösterim Tarihi: 2019.

Star Wars : Boba Fett

Star Wars

Şuan için ödül avcısı Boba Fett filminin sadece çekileceği ve gösterim tarihi belli.

Yorum Yaz