Star Wars: Episode VII’de Çekimler Başlamak Üzere

Sinema tarihinin en popüler filmlerinden olan (serilerinden de diyebiliriz) Star Wars yeni bir üçlemeyle beyazperdeye hızlı bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. Yeni üçlemenin yönetmen koltuğunda Lost ile adını duyuran J.J Abrams var.

George Lucas tarafından tasarlanmış olan serinin ilk filmi 25 Mayıs 1977’de, 20th Century Fox tarafından Star Wars(Yıldız Savaşları) ismiyle yayınlanmış ve dünya çapında bir popüler kültür fenomeni olmuştur. İlk filmin başarısından sonra üçer yıl arayla iki devam filmi yayınlanmıştır. Serinin sona ermesinden 16 yıl sonra öncül üçlemenin ilk filmi yayınlaşmıtı ve tüm seri Mayıs 2005 de sona ermişti.

Episode VII, Episode VIII ve Episode IX adlarıyla vizyona girmesi serinin ilk üçlemenin kaldığı yerden devam edecek. Serinin ayrıca Expanded Universe tabiriyle kullanılan George Lucas’ın film ve lisanslı içeriklerinden bağımsız gelişen içeriklerle de bağlantılı olacağı belirtildi.

Orjinal filmde yer almış Mark Hamill, Carrie Fisher ve Harrison Ford’un yeni filmlerde yeralmaları konuşulurken Carrie Fisher’in yeni filmlerde yer alacağı açıklandı.

Ana kadrosu şekillenmiş olan yeni filmin çekimlerinin önümüzdeki günlerde ilk filminde çekiminin yapıldığı Londra Pinewood Stüdyolarında başlanması bekleniyor.  Star Wars: Episode VII, 18 Aralık 2015 tarihinde vizyonda olacak.

Star Wars Bölüm III Film Fragmanı

Yorum Yaz