Spawn Yeniden mi Çekiliyor?

Spawn yeni filmi çekiliyor

Mark A.Z. Dippé’nin çizgi film romanından uyarladığı 1997 yapımı Spawn filminin yeniden çekilmesi gündemde. İlk filmde Spawn karakterini Michael Jai White canlandırmıştı. İlk filmin ardından bir çok dedikodu dolanmaya başlamıştı ortalıkta aslında Spawn’ın devam filminin geleceği hakkında. Önce ilk Spawn filminin hiç yapılmamış sayılıp hikayenin yeniden ele alınacağı yönündeydi. Daha sonra yeni film çekilmeyeceği devam filmi olarak ikinci bir film çekileceği yönünde söylentiler dolaştı. Ve son zamanlarda tekrar ortaya atılan bir söylenti ise ilk filmin hiç çekilmemiş varsayılıp yeniden ele alınacağı yönünde. Gerçi böyle söylene söyle ilk filmin üzerinden yaklaşık 16 sene geçti ve ozaman ki çocuklar şimdinin yetişkinleri oldu ama görünen o ki şimdinin yetişkinleri bile eskileri yadetmek için bile dört gözle bekliyorlar Spawn’ın yeni filmini.

Bu ihtimali güçlendiren bir diğer durumsa Comic-Con 2013 Festivalinde İnanılmaz Örümcek Adam 2’de Elektro olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan Jamie Foxx’un verdiği bir röpörtajda hayatta oynamak istediği 2 rol olduğunu belirtmesi. Bu rollerden biri Mike Tyson’ken diğerinin de Spawn olduğunu belirtti. Bu da akıllara yeni filmde Spawn’ı Jamie Foxx neden canlandırmasın sorusunu akla getirmiyor değil?

Filmi izlememiş olanlar veya filmin konusu hakkında bilgisi olmayanlar için de kısa bir özet geçmekte fayda var;

Spawn, (eski adı ile All Simmons) CIA’in gizli işlerinde suikastçi olarak görev yapmaktadır. Bir gün hayatına artık düzen koymak istemesi sebebiyle patronuna tetikçilik işinden vazgeçmek istediğini söyler. Patronu ondan son bir görev yapmasıni ister, ancak bu şekilde onu serbest bırakabileceğini söyler. All Simmons görevi kabul eder. Fakat bu onun dünyadaki All Simmons adıyla yaptığı son görev olacaktır. Çünkü görev yapmak için gittiği Kuzey Kore’de iş ortağı ve patronu tarafından diri diri yakılır. İşte o anda bir ses duyar: Yeniden dünyaya dönmek istemez misin?

All Simmons dünyaya tekrar dönebilmek ve çok sevdiği karısını tekrar görebilmek için ruhunu şeytana satar. Spawn özel güçlerle donatılmıştır. Üzerinde vücudu ile bütünleşmiş, vücudun aldığı yaraları çok çabuk iyileştirebilen,Spawn’a insanüstü güçler veren bir kostümü vardır. Gerektiğinde uzayan ölümcül zincirler ve ihtişamlı bir pelerin bu kostümü tamamlar. Kostumün 9999 numarasından başlayıp her kullanışta bir miktar azalan sayacı geriye doğru işleyen bir saat gibidir. Lakin bu sayaç 0 olduğunda Spawn cehenneme geri dönecek ve oradaki orduyu komuta edecektir. Spawn’ın öncelikli hedefine gelince, o kendisini mezara yollayanlardan hesap soracaktır.

Spawn Film Fragmanı 

Yorum Yaz