Sony Digital Cinema 4K Teknolojisiyle İstanbul Film Festivalinde

Sony 4K Dijital Sinema

Sony Digital Cinema Nisan 2014’te DCinex ile işbirliği yaparak 33. İstanbul Film Festivalini 4K teknolojileri ile destekliyor. Sony Digital Cinema SRX-R515 4K projektör bu yılki festivalin açılış ve kapanış töreninde kullanılarak etkinliğe katılanların en yüksek görüntü kalitesi ve izleme deneyimini yaşamasını sağlayacak.

Türkiye’den oynatıcıların, dağıtımcıların ve tüketicilerin ilgi gösterdiği İstanbul Film Festivali, Avrupa sinema sektörü takvimindeki önemli etkinliklerden biri. Bu yılki gösterinin konukları Sony SRX-R515 ile 4K teknolojisini kalitesini ilk elden tecrübe etme şansını yakalayacak.

Sony Europe, Sony Digital Cinema Başkan Yardımcısı David McIntosh, şöyle söyledi:
“SRX-R515 projektör satışa sunulduğundan beri dijital sinemanın sunduğu fırsatları kucaklayan ve izleme deneyimi konusunda filmlerin sınırlarını sürekli zorlayan Avrupa pazarında, 4K projeksiyona yönelik olağanüstü bir ilgiyle karşılaştık. Özellikle de Türkiye’de Sony, en prestijli sinema zincirlerinden biri olan, CINEMApink’te çok sayıda 4K teknolojisinin kurulumunu yaptı. Sektörün geri kalanına bunun başarısını göstermek ve 4K projeksiyonun üstün görüntü kalitesini başkalarının da tecrübe etmesini sağlamak için 33. İstanbul Film Festivali büyük bir fırsat.”

Pazardaki 17.000’den fazla sistemle, Sony Digital Cinema 4K teknolojisi film izleyicilerine her boyda ekranda olağanüstü detaylar, kontrast ve renkle sinemanın her koltuğundan inanılmaz görüntü kalitesini tecrübe etme şansını veriyor. Sony Digital Cinema 4K projeksiyon sistemleri izleyicilere 2D veya sorunsuz, gözü yormayan 3D çözümleriyle evde yaşayamayacakları kadar gerçekçi ve çarpıcı bir görsel deneyim sunuyor. Sony 4K, HD TV veya önceki nesil 2K dijital sinemadan dört kat daha fazla çözünürlük sunar.

İzleyicilerin ve sektörün büyük beğenisini kazanmıştır ve Hollywood’da Paramount, Warner Brothers, 20th Century Fox ve Sony Pictures gibi stüdyolar tarafından tercih edilerek 4K filmler piyasaya sürülmüştür. Christopher Nolan (“Kara Şövalye Yükseliyor”, “Başlangıç”), David Fincher (“Ejderha Dövmeli Kız”) ve Harald Zwart (“Karate Kid”) gibi yeni gişe filmlerini 4K formatında çeken önemli Hollywood isimlerinin de desteğini kazanmıştır.

Yüksek miktarda 4K projeksiyon sistemi kuran tek üretici olan Sony, dünyanın en büyük ve en prestijli sinema zincirlerinin yanı sıra bağımsız sinema salonları ve sanat evi sinemalarına da hizmet vermektedir.

Yorum Yaz