Cinderella’nın Çekimlerine Başlandı

Cinderella sindirella 2015

Walt Disney Pictures, Disney’in klasikleşen masalının ilk aksiyon uyarlaması olan “Cinderella”nın çekimlerine Londra’da başlandığını duyurdu.

Kenneth Branagh’ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Cinderella rolünde Lilly James , Prens rolünde Richard Madden , kötülüğüyle meşhur üveyanne Lady Tremaine rolünde  Cate Blanchett yer alırken Helena Bonham Carter da Cinderella’ya yardım eden periyi canlandırıyor.

Holliday Grainger  ve Sophie McShera sırasıyla Ella’nın üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drisella rolündeler. Stellan Skarsgård  ve Nonso Anozie  ise Baş Büyük Dük ve Prens’in sadık dostu Kaptan rolünde karşımıza çıkıyor. ödüllü Derek Jacobi ise Kral’ı canlandırıyor.

“Cinderella”nın hiç eskimeyen hikayesini 1697 yılında ilk kez Charles Perrault kaleme aldı. Fakat masal, 1950 yılında Walt Disney’in animasyon filmi olarak dünyanın dört bir yanında milyonlara ulaştı.

Yönetmen Kenneth Branagh şöyle diyor: “Cinderella’yı Disney’den ve hepimizin birlikte büyüdüğü o eskimeyen görüntülerden bağımsız düşünmek imkansız. Bir yönetmen o klasik anlara tepkisiz kalamaz. Biz Lily James ile kusursuz Cinderella’yı bulduk. Muhteşem güzelliği zeka, akıl, eğlence ve zarafetle bir araya getiriyor. Prens’i inanılmaz bir güç ve karizmaya sahip olan genç oyuncu Richard Madden canlandırıyor. Komik, zeki ve seksi biri. Tam Cinderella’ya göre.”

“Cinderella”nın hikayesi, annesinin acılı ölümünün ardından tüccar olan babası ikinci kez evlenen genç Ella’nın hayatını konu alıyor. Çok sevdiği babasına destek olmak isteyen Ella, üveyannesi Lady Tremaine ve kızları Anastasia ile Drisella’ya evlerinde kucak açar. Fakat Ella’nın babası ani ve beklenmedik bir biçimde hayatını kaybedince kendini kıskanç ve gaddar bir ailenin ocağına düşmüş bulur. Sonunda üstü başı kül içinde olan bir hizmetçiye dönüşen ve adı da bu haline uygun olarak Külkedisi olarak değişen Ella artık umudunu yitirmeye başlar. Fakat kendisine yaşatılan gaddarlığa rağmen Ella, annesinin son sözlerini hayata geçirmekte kararlıdır: “cesur ve nazik ol”. Onu istismar edenlere rağmen umutsuzluğa düşmeyecektir. Ella ormanda cesur bir yabancıyla karşılaşır. Onun prens olduğundan habersizdir. Onu sarayda çalışan sıradan biri sanan Ella sonunda kendine benzeyen birini bulduğunu düşünür. Baloya katılmaları için saraydan bütün genç kızlara açık bir davetiye gelince hayatı değişmek üzere olan Ella’nın çekici “Kit”e yeniden rastlamaya dair umutları tekrar yeşerir. Ancak üveyannesi onun baloya gitmesini yasaklar ve elbisesini yırtar. Ama sonu iyi biten her peri masalında olduğu gibi Ella’ya da biri yardım eder ve bir bal kabağı ile birkaç faresi olan nazik, dilenci kadın Cinderella’nın hayatını sonsuza dek değiştirir.

“Cinderella”nın çekimleri Pinewood Studios’ta ve İngiltere’deki çeşitli mekanlarda gerçekleşecek.

Walt Disney Studios Motion Pictures’ın dağıtacağı “Cinderella” 2015’te vizyona girecek.

Yorum Yaz