Sherlock Dizisinin Özel Bölümünden Bir Fragman Daha Yayınlandı

Sherlock Özel bölümü

2010 yılında BBC kanalında ilk sezonu yayınlanan ve büyük sükse yapan Sherlock dizisi noel özel bölümüyle bir kez daha ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Fakat bu özel bölüm için dikkatimizi çeken ilk şey Sherlock dizisi normalde günümüzde geçen bir diziyken özel bölüm 1800’lü yılların sonlarında Victoria Dönemi’nde geçmekte.

Kahramanlarımız Sherlock Holmes ve Doktor John Watson‘ı bu maceralarında kitaba da uygun olarak ait oldukları zamanda göreceğiz. Dünya’nın en ünlü danışman dedektifi Sherlock Holmes‘i ve onun en yakın arkadaşı Doktor Watson‘u buharlı trenlerin, at arabalarının, silindir şapkaların olduğu Baker Sokağı’nda görmekse ayrı bir fantastik hava oluşturmuş dizide.

The Abominable Bride adıyla yayınlanacak Sherlock özel bölümünün konusuna gelirsek.

Thomas Ricoletti’nin karısı Bayan Ricoletti intihar etmiştir. Thomas Ricoletti karısını gelinliğin içinde görmüştür ve bayan Ricoletti büyük bir intikam arzusuyla beraber Londra sokaklarında dolaşmaktadır. Sherlock Holmes, Doktor Watson ve arkadaşları zekalarını, kurnazlıklarını kullanarak başka bir dünyadan gelmiş gibi görünen bu düşmana bu hayalete karşı koyacaklardır.

1 Ocak’ta yayınlanacak Sherlock: The Abominable Bride ‘nin başrollerinde Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Rupert Grives, Amanda Abbington, Mark Gatiss ve Una Stubbs yeralıyor.

Yorum Yaz