Recep İvedik 4 Dağıtımcı Tiglon ile Mahkemelik Oldu

“Recep İvedik 4”ün yapım şirketi aynı zamanda Şahan ve Togan Gökbakar kardeşlerin sahibi olduğu Çamaşırhane Film, filmin dağıtım şirketi olan Tiglon ile mahkemelik oldu. 21 Şubatta vizyona giren film 7.211.651 seyirci sayısına ulaşarak ülkmizde tüm zamanların en çok izlenen filmi olma rekorunu kırmıştı. Belirtmek de fayda var filmin gişe hasılatı 70 milyon TL’den fazlaydı.

Çamaşırhane Film , dağıtımcı firma Tiglon’u Recep İvedik 4 filminin gelirlerinin tamamını, çeşitli finans kuruluşlarına, kendi borcuna karşılık sinemalardan tahsil ettirmekle ve şirketin dağıtımcı sözleşmesine uymamakla suçladı.  Ayrıca Çamaşırhane Film, Tiglon’un tüm tasarruf hakkı Çamaşırhane filme ait olan 25 milyon lirayı kendi çıkarları için kullandığını iddia ederek bir açıklamada bulundu;

“Tiglon /Murat Akdilek, ödeme zamanlarına riayet etmemiş, ödemelerin aksamasıyla yeniden yapılandırma istemiş ve Çamaşırhane Film’e muhtelif çekler vererek 1-2 ay daha zaman kazanmıştır. Vadesi gelen çekler karşılıksız çıkmıştır ve bizim adımıza Tiglon / Murat Akdilek tarafından tahsil edilen paramız tarafımıza ödenmemiştir. Acilen icra takibi başlatıldığında açıkça ortaya çıkan bu çarpık durum karşısında şirketimiz ve Şahan Gökbakar büyük zarar görmüştür. Alın terimizle hak ederek kazandığımız, anamızın ak sütü kadar temiz ve helal olan bu paramızın geri alınmasıyla ilgili olarak tüm hukuki işlemleri başlattığımızı ve bunun tüm sorumlularının ortaya çıkması için de sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve kısa bir sürede netice beklenti ve umudu içerisinde olduğumuzu herkesin bilmesini isteriz.”

Yorum Yaz