Predator Filmi Yeniden Çekiliyor!

predator

1987 yapımı Predator (Av) filminin yeni bir sinema macerasıyla geleceğini hepimiz biliyoruz. İlk filmin başrol oyuncusu ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’in yeni filmde başrolü oynama olasılığıysa oldukça düşük. Görünen o ki filmde iyi adamın kim olacağı yönünde bir fikrimiz var.

Serinin dördüncü filminin yönetmen koltuğunda oturacak Shane Black, bizlere yeni filmde kahramanın kim olacağına dair anahtar bilgiler veriyor. Yönetmen Shane Black yaptığı açıklamada;

Predator filminde kahraman için verebileceğim isim şu anda Quinn Mackenna dir. Ancak bu karakterin ismi değişebilir.

Shane Black konuşma sırasında yeni Predator filmi hakkında çok fazla bilgi vermekten kaçınırken, serinin geleceğe taşınmasını sağlayacak ismi açıkladı. Black, filmin herhangi bir bölümünde Arnold Schwarzenegger’in filme dahil olup olmayacağı konusunda birşey söylemezken, kendilerinin ünlü aktörün dahil olduğu ve olmadığı senaryo fikirleri hakkında çalıştıklarını söyledi, Elbette Black’in bu konuyu teyit etmemesi, bizim Schwarzenegger’i başka bir Predator filminde görme şansımız olduğu anlamına gelir.

1987 Predator filminde Binbaşı Alan “Dutch” Schaefer rolüyle starlaşan Arnold Schwarzenegger, 6 kişlilik özel harekat timiyle, Orta Amerikada isyancılar tarafından tutsak edilen rehineleri kurtarmak için yollanırlar. Görevleri sırasında kendilerini, termal olarak bulabilen bir düşman tarafından avlanırken bulurlar. Dutch ve takımı bu yaratığı yenmek ve bu ormandan tek parça olarak çıkmak için hayatlarını ortaya koyarlar.

Predator filmi yayınlandığında eleştirmenler tarafından çok başarılı bulunmasa da, izleyiciler tarafından çok sevildi. Yaklaşık 15 milyon dolarlık bir bütçeyle, bilim kurgu-korku filmi olarak dünya çapında 98 milyon dolarlık bir hasılat gerçekleştirirken aynı zamanda Alien ile birleştirilen iki devam filmine de öncülük etmiş oldu. Yayınlanmasından itibaren eleştirelerle bir momentum kazanan film, sektörde de heyecan verici bir aksiyon filmi olarak kredi topladı. 2007 yılında, Entertainment Weekly tarafından tüm zamanların en iyi 22. Aksiyon filmi olarak seçildi.

Başlangıçta yeni filmin çekilip çekilmeyeceği yönünde karışıklıklar varken, yaklaşık bir yıl once yönetmen Shane Black, bu kadar zengin bir hikayesi olan bir filmden devam filmi çekilebileceğini açıkladı. Şu anki plan, daha once çekilen filmleri, devam filmi için bilgilendirme için kullanmaktır.

Düşüncemiz Arnold Schwarzenegger’in film içinde bir göz kırpması kadar bile olsa görüneceği bir bölüm olmalıdır. Halen Schwarzenegger‘in Dutch karakterinin Predator filminde boy göstermesi umut ediliyor. Tekrardan filme gelip gelmeyeceğini 9 Şubat 2018 de hep birlikte göreceğiz.

Predator (Av) 1987 Film Fragmanı

Yorum Yaz