Pokemon Go Sinema Filmi Oluyor

90 yılların efsanevi çizgi filmi olan Pokemon oyun konsolu üreticisi Nintendo tarafından mobil cihazlara Pokemon Go ismiyle geldiğinden beri milyonlarca kişi tarafından oynanır duruma gelmişti. Mobil oyun dünyasını kasıp kavuran gencinden yaşlısına bir çok insanı Pokemon avı için sokaklara döken oyun Hollywood’un önde gelen stüdyolarından Legendary Pictures’in dikkatini çekti. Şirket Pokemon Go‘yu beyazperdeye taşımak için hazırlıklarına başladı.

pokemon go sinema filmi

1996’da rol yapma oyunu (RPG) olarak o zamanın moda oyun konsolu olan Game Boy için üretilen Pokemon oyunu Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yaratılan, hayali canlıları konu alan bir oyundur. Gördüğü büyük ilgi sonrası 1997’de anime çizgi film serisi olan Pokemon hem ülkemizde hem de dünyada popüleritesi iyice arttırmış. 90’ların ortasında çocukluğunu yaşayanların vazgeçilmez serilerinden biri olmuştu. Yaklaşık 20 sezondur 1000 bölüm ekrana gelen Pokemon daha önce beyazperde macerası yaşamış fakat istenilen başarıyı beyazperde de yakalayamamıştı.

Şuan da kesin olan bir şey olmasa da filmin Pokemon Go oyununun bir parçası olarak çekilerek filme ilginin daha fazla arttırılabileceği yönünde. Bakalım Warcraft oyunlarının sinema haklarını alıp beyazperdeye uyarlayan Legendary Pictures aynı başarıyı Pokemon Go içinde yakalayabilecek mi?

Pokemon Go Tanıtım Videosu

Yorum Yaz