Pete ve Ejderhası Filminin Yeni Fragman Yayında!

Walt Disney stüdyolarının klasik aile filmlerinden biri olan 1977 yapımı Pete ve Ejderhası (Pete’s Dragon) filmi yeniden sinemaya uyarlandı. Geçtiğimiz ayarda ilk fragmanı ile görücüye çıkan Pete ve Ejderhası filminden ikinci fragmanda yayınlandı.

Pete ve Ejderhası

9 Eylül 2016’da gösterime girecek olan filmde Pete isimli ormanda yetişen bir çocukla bir ejderha ve onun en yakın dostu olan Elliott’ın maceraları anlatılacak. Filmin başrollerinde Bryce Dallas Howard, Oakes Fegley, Wes Bentley, Karl Urban ve Robert Redford yer alırken filmin yönetmen koltuğunda ise David Lowery yer alıyor. Filmin ayrıntılı konusunu ise yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Yaşlı ahşap oymacısı Bay Meacham (Robert Redford) yıllardır mahalle çocuklarını Kuzeybatı Pasifik’te yaşayan acımasız ejderha hikayeleriyle neşelendirmiştir. Orman bekçisi olarak çalışan kızı Grace’e (Bryce Dallas Howard) göre bu hikayeler masal olmaktan öteye geçmiyordu Ta ki Pete’le (Oakes Fegley) tanışana kadar. Pete 10 yaşında ailesi ve evi olmayan gizemli bir çocuktur ve ormanda Elliott isimli yeşil, dev bir ejderhayla birlikte yaşadığını iddia eder. Pete’in tanımlarına göre Elliott Bay Meacham’ın hikayelerindeki ejderhaya son derece benzemektedir. Grace, babası Jack’in (Wes Bentley) yerel bir kereste fabrikasının sahibi olduğu 11 yaşındaki Natalie’nin (Oona Laurence) yardımıyla Pete’in geldiği, ait olduğu yeri ve ejderhayla ilgili gerçeği bulmaya kararlı bir şekilde yola çıkar.

Pete ve Ejderhası Filminin ilk fragmanını izlemek için tıklayın!

 

Yorum Yaz