Pete ve Ejderhası Filminin Türkçe Fragmanı Yayınlandı

Pete ve Ejderhası

Walt Disney’in sevilen aile filmlerinden ve klasiklerinden 1977 yapımı Pete ve Ejderhası (Pete’s Dragon) yeniden beyazperdeye uyarlandı. “Pete ve Ejderhası” Pete isimli yetim bir çocukla en iyi dostu ve aynı zamanda bir ejderha olan Elliott’ın maceralarını konu alacak.

Filmin başrollerinde Bryce Dallas Howard, Oakes Fegley, Wes Bentley, Karl Urban ve Robert Redford yer alırken filmin yönetmen koltuğunda ise David Lowery yer alıyor.

Pete ve Ejderhası  9 Eylül 2016’da vizyona girecek ve konusu şu şekilde;

Yaşlı ahşap oymacısı Bay Meacham (Robert Redford) yıllardır mahalle çocuklarını Kuzeybatı Pasifik’te yaşayan acımasız ejderha hikayeleriyle neşelendirmiştir. Orman bekçisi olarak çalışan kızı Grace’e (Bryce Dallas Howard) göre bu hikayeler masal olmaktan öteye geçmiyordu Ta ki Pete’le (Oakes Fegley) tanışana kadar. Pete 10 yaşında ailesi ve evi olmayan gizemli bir çocuktur ve ormanda Elliott isimli yeşil, dev bir ejderhayla birlikte yaşadığını iddia eder. Pete’in tanımlarına göre Elliott Bay Meacham’ın hikayelerindeki ejderhaya son derece benzemektedir. Grace, babası Jack’in (Wes Bentley) yerel bir kereste fabrikasının sahibi olduğu 11 yaşındaki Natalie’nin (Oona Laurence)  yardımıyla Pete’in geldiği, ait olduğu yeri ve ejderhayla ilgili gerçeği bulmaya kararlı bir şekilde yola çıkar.

Yorum Yaz