Oyunbozan Ralph’in Devam Filmi Gelecek?

Walt Disney Animation Studios’un 2012 yapımı animasyon filmi Oyunbozan Ralph (Wreck-It Ralph)’in devam filmi gelecek.

oyunbozan-ralph

Devam filminin ismi belli olmazken ikinci filmin konusu kısmen belli oldu. İlk filmde atari dünyasını altına üstüne getiren kahramanımız yeni filminde bu sefer internetin altını üstüne getiriyor. Filmin yönetmenliğini yönetmen Rich Moore üstlenirken filmin gösterim tarihi ise 9 Mart 2018 olarak belirlendi.

“İlk Oyunbozan Ralph filmi üzerinde çalışmaya başladığımızdan beri karakterlerde pek çok olasılık bulunduğunun farkındaydık.” diyen Moore ilk filmi bitirdikten hemen sonra ikinci Oyunbozan Ralph için çalışmalara başlamış ve bu yılın ses getiren Byron Howard filmi Zootropolis’in ardından projeye iyiden iyiye ağırlık vermeye başlamış. Ayrıca Moore, “Bu sefer Ralph kendinden bekleneceği üzere internetin altını üstüne getiriyor. İlk filmden tanıdığımız, sevdiğimiz karakterler yine burada ve onlar üzerinde çalışmak için can atan oyuncular da projede tekrar yer alıyorlar.” diye ekliyor.

“İnternet dünyasının Ralph ve Vanellope’u göndermek için mükemmel bir yer olduğunu söyleyen Johnston, bu dünyanın komedi için sonsuz fırsatlar sunduğunu düşünüyor.

Oyunbozan Ralph, 2 Kasım 2012’de vizyona girdiğinde Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın o tarihi itibariyle en yüksek gişe hasılatına sahip hafta sonu açılışını yapmıştı. Film, Broadcast Film Eleştirmenleri Derneği tarafından en iyi animasyon film ödülüne layık görülürken, Annie Ödülleri’nden en iyi animasyon film, yönetmen, oyuncular ve senaryo için de beş ayrı ödülle onurlandırıldı.

 

Yorum Yaz