Öteki Kadın Film İnceleme

Cameron Diaz , Kate Upton, Nikolaj Coster-Waldau, Leslie Mann ve Nicki Minaj gibi isimleri kadrosunda barındıran romantik komedi türünde ki ABD yapımı Öteki Kadın filmini sizin için inceledik.Filmin fragmanına yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

New York’lu güçlü avukat Carly Whitten (Cameron Diaz) ilişkiler konusunda net kuralları olan bir kadındır. Fakat Mark’la tanıştığında ve üstüne terk edildiğinde tamamen değişip savunmasız bir kadın halini alır. Onu neden terk ettiğini sormak için gittiği evinde hiç beklemediği kötü bir sürprizle karşılaşan Carly için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Sevgilisinin evli olduğunu öğrenen Carly paramparça olan hayatını düzene sokmak için toparlanmaya karar verir. Fakat kazara sevgilisinin eşi Kate King’le (Leslie Mann) tanışan Carly düşmanlarının ortak olduğunu ve onların yakın arkadaşlar olup Mark’dan (Nikolaj Coster-Waldau) intikam almaları gerektiğini düşünür. Herkesin yaptıklarından habersiz olduğunu sanan Mark, Amber’la (Kate Upton) yeni bir aşka yelken açmıştır. Fakat ikili Amber’i de yanlarına alarak Mark’a hayatın kaç bucak olduğunu öğreteceklerdir.

YAPIM HAKKINDA

Senaryo tamamlandıktan sonra yapımcılar yönetmen arayışına girdiler ve unutulmaz filmlerin yönetmeni Nick Cassavetes’le çalışmaya karar verdiler. The Notebook, Unhook the Stars, Face Off, My Sister’s Keeper gibi filmlerin yönetmeni olan Cassavetes senaryoyu okuduğunda projenin içine çok sindiğini, annesi, kız kardeşleri ve kız çocuklarıyla olan iletişimi sayesinde kadınları çok yakından tanıdığını, bu filmin mesajının da “kadınların gücü” anlamında çok önemli olduğunu düşünerek teklifi kabul etti.

Filmin karakterleri oturmaya başladıktan sonra Carly karakteri için yönetmenin aklında tek bir isim vardı, “Bu role sadece Cameron Diaz’ı uygun gördüm. Güvenilir ve sağlam bir kadını canlandırması gereken en inandırıcı isim Cameron’dı ve o da kabul etti.” diyor.

Senaryoyu okur okumaz projeye sıcak baktığını söyleyen Cameron Diaz “Senaryo çok farklıydı. Sevgilisinin evli olduğunu öğrenince hiçbir intikam planı yapmayan Carly, adamın üçüncü bir kadınla olduğunu öğrenince çileden çıkıyor. Ondan yardım isteyen Kate’e ise asla hayır diyemiyor! Carly çok iyi bir kadın!” diyor ve ekliyor “Hikâyenin mesajını çok beğendim. Kadınların dostluklarına çok güzel göndermelerimiz var. Hikâyeyle ilgili sevdiğim bir diğer konu da erkeklerden alınan intikam değil gerçek dostluk anlatılıyor. Erkekleri kötülemek onlar hep böyle demek gibi bir amacımız olmadı.”

Kate King karakterine hayat veren Leslie Mann canlandırdığı karakter için “Kate, bir kar küresinde yaşıyor. Hayattaki temel amacı kocasını mutlu etmek olan Kate, kendini kaybetmiş durumda. Sıradan ve sakin hayatı aldatıldığını öğrenince bir anda değişen Kate kendisiyle de bu vesileyle yüzleşiyor.

Karizmatik ve çapkın Mark King karakterine hayat veren Game of Thrones’un yıldız ismi Nikolaj Coster Waldau herkesi komedideki başarısıyla büyüleyecek. Yönetmen “Nikolaj’ı tercih ettiğimiz için çok şanslıyız. O yakışıklı ve yetenekli bir adam fakat bu zamana kadar hiç böyle bir komedide izlemedik. O kadar iyi bir oyuncu ki rolü için çok çalıştı sonunda çok başarılı bir iş çıkarttı!” diyor.

Üçüncü kadın Amber rolü için yönetmenin aklına gelen ilk ve tek isim de Kate Upton oldu. Nick Cassavetes “Kadınların ilk bakışta güzelliğinden nefret ettiği Kate Upton ve Amber birbirlerine çok benziyorlar. Kate çok güzel bir kadın, güzelliğinin farkında fakat asla bununla bir şeyleri kanıtlama derdi yok. Çok iyi niyetli ve sıcak bir insan. Bu yüzden Amber rolüyle birebir örtüştüler.” diyor.

Rolünü çok sevdiğini ve ilk önemli filminde Diaz ve Mann’la çalışma fırsatı bulduğu için çok şanslı olduğunu düşünen Upton “onlar ilham perileri, birlikte çalıştığım için çok mutluyum.” diyor.

Oyuncu kadrosundaki bir diğer ilginç isim de Nicki Minaj! Carly’nin sekreteri Lydia’ya hayat veren Minaj “Bu kadar iyi bir rolle sinemada olmak çok keyifli. Kadınların gücü, dostlukları ve aşkları o kadar zarif bir şekilde işlenmişti ki benim yapmam gereken sadece heyecanımı kaybetmeden rolüme çalışmak oldu. Carly’ye doğruları söyleyebilen tek insan olmak çok eğlenceliydi!” diyor.

Yorum Yaz