Onay Cinelux Açıldı

Daha önceki bir yazım da açılacağı haberini verdiğim Onay Cinelux açıldı. Bana da hem bir sinema sever hemde site editörü olarak Onay Cinelux‘ü incelemek düştü. En başta sinemanın lokasyonu çok güzel. Arabasıyla giden için park sorunu yok. Toplu taşıma araçları (otobüs, tramvay) ile gidenler direkt alışveriş merkezinin önünde iniyorlar. Kısaca sinemaya giderken ulaşım sorunu yaşamıyorsunuz. Şimdi de isterseniz biraz Onay Cinelux hakkında bilgi vereyim.

Kayseriye yeni bir sinema anlayışı getireceğini tahmin ettiğim Onay Cinelux İpeksaray AVM de gösterime başladı. Sinemanın açıldığını duyar duymaz daha önce inşaat halinde gördüğüm mekan için meraklandım ve 3D olarak gösterimde olan Hobbit: Samug’un Çorak Toprakları’na gittim. Aslında benim için, bir sinemasever için Onay Cinelux‘un en güzel yanı bilet fiyatları oldu. İlk seansına gittiğim film için sadece 6 TL ücret ödedim. Tabiki bu da haliyle beni daha filmi izlemeden mutlu etti. Bu arada 3D filmler için gözlüğe 3TL ek ücret alınıyor. Fakat film bitiminde gözlükler toplanmıyor. Yani başka bir 3D filmde eski gözlüğünüzü kullanabiliyorsunuz. Bu da her film için gözlük ücreti ödemenizin önüne geçiyor.

Biletimi aldıktan sonra fuayede alanına geçtim gayet geniş bir fuayede alanı mevcut Onay Cinelux‘un. Şuan için bazı eksiklikleri mevcut ama zamanla yerine oturacaktır herşey tahminimce. Salonun kapıları açıldığında içeri girdiğimde gözüme batan ilk şey salonda ki perdenin oval şeklinde gümüş perdeli olmasıydı. Bu Kayseri de uygulanan ilk sistemdi. Bu perde solonun neresinde oturursanız oturun görüntüyü ve renkleri salonun ortasında oturuyormuşunuz gibi görmenizi sağlıyor. Zaten film araya girdikten sonra yerimi değiştirdiğimde görüntü hiç bozulmamış ve perde aynı netlikteydi. Görüntüyü bu kadar övdük ama sese de ayrı bir parantez açmak istiyorum. Benim girdiğim salonda ses çok netti ve güzeldi. Filmde yer alan tüm efektleri en ince ayrıntısına kadar duydum ve hissettim. Sesin kalitesi 3D ile birleşince insan kendini daha bir filmin içinde buluyor.  Film bitiminde salondan çıkarken sinema sitesi editörü olduğumu ve sinema hakkında bilgi alabilme imkanım varmı diye sordum. Kendilerine teşekkür ederim bu isteğimi geri çevirmediler.

Tüm salonları gezdim ayrıntılı bilgi aldım. Onay Cinelux‘ün dekarosyonu hakkında bilgi vermeyeceğim siz zaten gidince göreceksinizdir. Zaten benim için filmi film yapan ses ve görüntü sistemlerinin kalitesidir. Tüm salonlarda Dolby Digital ses sitemine geçilmiş. Anlayacağınız şekilde kısaca söylemem gerekirse tüm salonlarında Dolby Digital ses sistemi kullanan sinema çok nadirdir.Çünkü bu ses sistemi çok maliyetli ve külfetlidir. Bu konuda hayret ettim. Zaten kendilerine de belirttim ben sadece 2 salonda Dolby Digital ses sistemi olur diye tahmin ediyordum dedim. Kendileri 6 salonda da sadece ses sistemi olarak son sistem kullanmadıklarını görüntü sistemlerinde de son sisteme geçtiklerini belirttiler. Ve projektör makinelerine baktığım da hakkaten devasa ve teknolojik bir şeydi. Görüntü perdeye yansıdığın da perde de hiç bozulma flulaşma olmuyor. Bu görüntü sistemlerinin yanı sıra tahminimce oval perde sistemine de geçişin büyük bir etkisi var.

Yani kısaca filmden de, Onay Cinelux‘den de memnun şekilde ayrıldığımı belirtmek isterim. Bunu sinemanın işletmecilerine de belirttim Onay Cinelux‘u bu kadar luks bir sinema olarak beklemiyordum dedim. Eğer bu kaliteden ödün vermezlerse ve hizmet kalitesinde de fark yaratırlarsa inanıyorum ki Onay Cinelux Kayseri’nin en çok tercih edilen sineması olacaktır.

Onay Cinelux iletişim bilgileri :

Telefon: (0352) 224 2020
Facebook: www.facebook.com/onaycinelux
Twitter : www.twitter.com/onaycinelux

12 Yorum var

  1. Hakan 17 Ocak 2014
  2. Hakan 05 Mart 2014

Yorum Yaz