On Yılda Bir: “İnşaat 2” 7 Kasım’da Sinemalarda

İnşaat 2

Ömer Vargı’nın yönetmenliğini üstlendiği Emre Kınay, Şevket Çoruh, Yeşim Büber, Ahmet Mümtaz Tatylan,Binnur Kaya ve Suna Pekuysal’ın başrolünü üstlendiği İnşaat filmi 2003 senesinde gösterime girmişti. Sinema salonlarında gişe olarak ses getiremese de festivallerde birçok ödülün sahibi olan filmin devamı İNŞAAT 2, Kasım ayında seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor. İlk film 263,000 kişilik gişe sayısına ulaşabilmişti. Çekildiği dönemin en iyi ve başarılı filmlerinden olan İnşaat günümüzde kıymeti bilinen filmler arasına yerleşmişti.

Ali ve Sudi’nin karmaşık ve bir o kadar macera dolu hikâyesini konu alan filmde, 40 yaşlarında eski amele ve sahte şeyh olan Ali ile 38 yaşında yine eski bir amele olan Sudi’nin macera dolu kader ortaklığı konu ediliyor.

Usta yönetmen Ömer Vargı’nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde başrolleri yine Şevket Çoruh ve Emre Kınay paylaşıyor. İçinde yaşadığımız toplumda, her alanda karşılaştığımız toplumsal problemleri, komedi unsurlarıyla birleştirerek bize sunan bir ‘kara komedi’ hikâyesi İNŞAAT 2’de ayrıca Bülent Kayabaş, Itri Koşar, Yeşim Büber ve daha birçok oyuncu rol alıyor.

Yalova’nın şirin beldesi Armutlu’da çekimlerine başlanan ve Aralık ayında vizyona girmesi beklenen filmin, sürükleyici aksiyon dolu sahneleri, kaliteli senaryosu ve oyuncu kadrosuyla şimdiden büyük ses getireceği konuşuluyor.

İnşaat 2 filminin hikayesine bakacak olursak; Çalıştıkları inşaatta “mecburen” gömdükleri cesetler bulununca hapse giren eski amele ve sahte şeyh Sudi 10 yıl sonra özgürdür. Issız bir koyda,işletme izni alınamayan bir açıkhava diskosunda bekçilik yapmaktadırlar. Mekân sahibi Remzi, tekneyle insan kaçırmakta, Komiser Şevket de gizli ortağıdır.

Ali ve Sudi özgürlüğün tadını çıkarırken kıyıya iki cesedin vurmasıyla macera dolu komik hikâyeleri başlar.

Başlarına belâ almamak için cesetleri hemen gömerler. Ünleri çabuk yayılır, eski müşterilerin (!) sadece cesetler değil, define, tarihi eser, para, silah gömme talepleri karşısında karmaşık bir cenderenin içine düşmekten kaçamazlar, üstelik, bu arada aşık oldukları kadınları bulmuşlar ve gelecek plânları yapmaktadırlar.

Tek çözüm yolu vardır. Kader kaçınılmazıdır, GÖMMEYE DEVAM… üstelik bir de aşık olmuşken.

Yorum Yaz