Nicolas Cage: “Filmime Gitmeyin”

Nicolas Cage filmime gelmeyin

Ünlü oyuncu Nicholas Cage yeni filmi “Dying of The Light” için sosyal medya da filme gitmeyin çağrısında bulundu. Haberin ayrıntılarını vermeden önce belirtmek  de yarar, Nicolas Cage’in son dönemler de çektiği filmlerin hemen hemen hepsi gişe de batan filmlerden oluşmaktadır. Bu filmin de büyük bir olasılıkla iş yapmayacağını varsayarsak bu açıklamaların yapımcının da bilgisi dahilin de olduğunu söyleyebiliriz. Nede olsa reklamın iyisi kötüsü olmaz. Zaten baktığımız zaman bir çok haber sitesine bu haber düşmüş durumda.

Şimdi gelelim haberimize. Nicolas Cage, yönetmenliğini ve senaryosunu Paul Schrader’in üstlendiği “Dying of the Light” filminin protesto edilmesini ve izlenmemesini istedi. Bu çağrının sebebi de gerilim-dram türündeki bu filmin yapımcı şirketinin senaryodaki bazı bölümleri kendilerine danışmadan değiştirildiğinden dolayı.

Yapılan anlaşma geregince nedeniyle “Dying of The Light” filmi için kötü sözlü açıklamada bulunması yasak olan aktör bu yasağı delmenin bir yolunu buldu ve filmde yer alan arkadaşlarıyla birlikte siyath tişört giyip bu resmi sosyal medyada paylaştılar. Filmin yönetmeni Paul Schrader ile filmin oyuncuları Anton Yelchin ve Nic Refn de aynı çağrıyı yaptı. Paul Schrader’ın Facebook sayfasında yayınlanan fotoğrafın altına “Ne ben ne de filmin bir sanatçısı bu fotoğraflar da dahil bu konuda açıklama yapabiliriz. Film ya da yapımla ilgili diğer kişiler hakkında yorumum yok” diye yazdı.

5 Kasım tarihinde ABD’de vizyona girecek olan gerilim türündeki “Dying of the Light” filminde Nicolas Cage CIA ajanı olan Even Lake’in sırlarla örülü hayatını canlandırıyor. Filmin Türkiye’de ne zaman gösterime gireceği ise belli değil.

Yorum Yaz