Narnia Günlükleri: Gümüş Sandalye Serinin Dördüncü Filmi Olacak

20th Century Fox’un yapımını üstlendiği Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı’nın Yolculuğu filminin üstünden 3 yıl geçti. O günden sonra dördüncü film için hiçbir girişim haberi yayınlanmadı yada duyrulmadı. Üç seriden oluşan Narnia Günlükleri serisiyse toplam da 1,5 milyar $ fazla gişe yapmayı başardı. Gişede bu kadar başarılı bir performans sergilemesine rağmen neden yapımcılar tarafından dördüncü film için herhangi bir girişim olmadığı sorusu serinin hayranları tarafından sorulmaya başladı. Serinin hayranlarının soruları ise yavaş yavaş cevap bulmaya başladı.

Roman yazarı C.S Lewis’in beyazperde haklarını elinde bulunduran şirket Mark Gordon Company ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 1953 yılında yayınlanan Narnia Günlükleri: Gümüş Sandalye serinin dördüncü filmi olarak beyazperdeye uyarlanacak.

1953 de yayınlanan kitaptan uyarlanacak filmde kitabın konusuysa şu şekildeydi ;

“Kaderi şeytani bir büyünün bozulmasına bağlı… Kendini bekleyen tehlikeden habersiz bir ülke: Narnia
Kayıp prensi bulmak üzere görevlendirilen bir grup arkadaş, tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkar. Ancak bu görev onları çok güzel, bir o kadar da ölümcül bir cadıyla karşı karşıya bırakır.”

Bu haber filmin fanlarını ve 7 serilik kitap hayranlarını sevindirse de şuanda Fox Film stüdyolarından herhangi bir haber gelmiş bulunmamakta. Bakalım C.S Lewis ile Gordon şirketinin ortaklıkları nasıl bir sonuç çıkaracak.

Narnia Günlükleri Şafak yıldızı Film Fragmanı

13 Yorum var

  1. Ozan
    Ozan 07 Haziran 2015
  2. İlayda Nur 11 Haziran 2015
  3. aziza 07 Şubat 2017

Yorum Yaz