“Müzede Bir Gece 3: Lahitteki Sır” Yeniden Beyazperdeye Dönüyor

Milan Trenc’in 1993 yılında yazdığı aynı isimli çocuk kitabından sinemaya uyarlanana Müzede Bir Gece serisinin ilk filmi 2006 da gösterime girmiş ve 570 milyon $’lık bir gişe hasılatına ulaşmıştı. İlk filmin yakaladığı başarıdan sonra yapımcılar hemen ikinci filmin hazırlıklarına başlamış ve 2009 da serinin devam filmi Müzede Bir Gece 2 gösterime girmişti.

İkinci filmden 6 sene sonra Müzede Bir Gece serisinin en vahşi ve macera dolu filmi Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır ismiyle sevenlerini bekliyor. Serinin yeni filminde Larry Daley (Ben Stiller) yeni karakterleri büyü sonsuza dek kaybolmadan bir araya getirmek için destansı bir seyahate çıkıyor.

Dünyanın en görkemli müzelerinde yürüdüğünüzü ve etrafınızdaki tarihin canlandığını düşünün. Bu Müzede Bir Gece için başlangıç noktası oldu ve dünya çapında izleyiciyle yaklaşık 1 milyar dolar hasılat yaptı. Şimdi, üçüncü bölüm tüm sevilen karakterleri görülmemiş bir macera için bir araya getiriyor.

Geceleri hayat bulan New York müzesi’nde tuhaflıklar baş gösterir ve gece operasyonlarına atanan Larry bunun nedenini aramaya başlar. Sihirli bir şekilde yaratıklara can veren tablet yok olmaya başlar ve tableti yenilemenin tek yolu Britanya Müzesi’nde olabilir. Müzeyi kurtarmak için her şeyi yapacak olan Larry, oğlu Nick ile birlikte New York’tan Londra’ya tabletin sırlarını çözmek için seyahat eder.

Müzede Bir Gece serisi dünyada büyük ses getirdi ancak Shawn Levy ve Ben Stiller’ın üçüncü bir gecenin olacağına karar vermeleri biraz zaman aldı.”Ben ile birlikte belirleyici bir son, aynı zamanda üçüncü film için neden arıyorduk.” diyor Levy.” Tabletin yok oluş ihtimali aklımıza geldiğinde filmin temasını belirledik ve bu biz film yapımcılarını motive eden unsur oldu. Yeni filmde sadece yeni bir müzeye gitmekle kalmıyor, aynı zamanda hayat veren sihir için savaşıyoruz”

Levy hikayeyi belirlediğinde, mimarı olduğu olağanüstü dünyaya dönmek için sabırsızlanıyordu. “Yeni film mizah dolu aynı zamanda zaferin ve zorlayıcı etkenlerin kalp ısıtan bir tarafı var. Yarattığım dünyanın ve maceraların önceliklerine çok önem verdim” diye ekliyor Levy.

Müzede Bir Gece 3 Türkçe Film Fragmanı

Yorum Yaz