Mutluluk Filmi Televizyon Dizisi Oluyor!

Mutluluk

Zülfü Livaneli’nin 2002 de yayınlanan ve çok satan aynı adlı eserinden 2007 yılında beyazperdeye uyarlanan Mutluluk‘un şimdi de televizyona uyarlanması için çalışmalara başlandı. 2007 yapımı Mutluluk filminin başrollerinde Özgü Namal (Meryem), Murat Han (Cemal) ve Talat Bulut (İrfan) oynamış ve film bir çok ulusal ve uluslararası festivalden ödül aldı.

Star TV’de ekrana gelen Gecenin Kraliçesi dizisiyle yapımcılığa giriş yapan O3 Medya şimdi de Zülfü Livaneli’nin çok sevilen romanını televizyona uyarlama kararı aldı. Ayhan Sonyürek’in senaryosunu kaleme alacağı dizinin oyuncu kadrosu ve yönetmeni hakkında şuan için hiç bir bilgi yok. Dizi’nin televizyon uyarlamasının ve yayına girmesinin en erken 2017’de hazır olacağını söyleyebiliriz.

Mutluluk Filminin Konusu

Harvard Üniversitesi mezunu bir profesör, Van’ın köyünde tecavüze uğramış bir kız ve onu infaz etmekle görevlendirilmiş, amcasının oğlu.

17 yaşında ki Meryem töre adı altında uygulanan cinayetlerden birisine kurban gitmek üzeredir. Ailesi, göl kenarında tecavüze uğramış şekilde baygın bulunan kızlarını öldürmeye karar verir. Meryem’in namusu kirlenmiştir ve Meryem’in öldürülmesi en uygun gelen şeydir! Bu görevin, yakın akrabalarından olan Cemal’e verilmesi ile ikilinin ölüme doğru yolculukları başlar. Cemal, kendisine verilen görevin haklılığı konusunda ne kadar kararlı görünse de cezayı gerçekleştirmekte bir türlü başarılı olamaz. Bir gün bir tesadüf eseri yollarının Profesör İrfan Kurudal’la kesişmesi, üçü için de bir daha geri dönüşün olmayacağı bir dönüm noktası olacaktır. Ölüm’e giden yolculuğun rotası, acaba Mutluluk’a doğru mu dönecektir?

Mutluluk film Fragmanı

Yorum Yaz