Muhteşem Yüzyıl Yeniden Ekranlara Dönüyor!

Sadece Türkiye’de değil 50’yi aşkın ülkede 250 milyondan fazla izleyiciyle buluşan efsane dizi Muhteşem Yüzyıl eylül ayında ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ adıyla tekrar televizyon ekranlarına dönmeye hazırlanıyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem sultan

TIMS Productions Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olacak ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ dizisinde Osmanlı İmparatorluğunun tarihinde önemli bir yeri olan Kösem sultan’ın hayatı anlatılacak.

Yapımcılığını Timur Savcı’nın yönetmenliğini Zeynep Günay Tan’ın üstleneceği ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ dizisinde 4 yaşında evinden koparılan Anastasya’nın, Osmanlı İmparatorluğunun başına geçerek; önce erkeklerin dünyasına ve sonra tüm dünyaya hükmetmiş bir imparatoriçeye dönüşmesini konu alacak.

“Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisi için çalışmalara 1 yıl önce başladı ve dizi ekibi dizi için dev bir Osmanlı şehri inşa etti.

“Muhteşem Yüzyıl-Kösem” Oyuncuları da Belli Olmaya Başladı

Aynı zamanda cast çalışmaları devam eden; “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisinin başrol oyuncuları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Hülya Avşar Osmanlı tarihinin bir diğer güçlü kadın figürü olarak karşımıza çıkan Safiye Sultan’ı canlandıracak.

Muhteşem Yüzyıl-Kösem oyuncu kadrosundaysa Beren Saat, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Hülya Avşar, Yıldız Çağrı Atiksoy, Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy ve Aslıhan Gürbüz yer alacak.

Muhteşem Yüzyıl-Kösem dizisi Star Tv ekranlarında sevenleriyle buluşacak

Kösem sultan Kimdir?

Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan (d. 1590 – ö. 2 Eylül 1651), Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Haseki Sultan ve Valide Sultan. Osmanlı padişahı I. Ahmed’in eşi olup, padişah IV. Murad ve I. İbrahim’in annesidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından birisi olarak kabul edilmektedir.Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Valide-i Muazzama, Sahibet-ül Makam, Valide-i Kebire sıfatlarıyla da anılan Kösem Sultan, oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili olmuş bir Hanım Sultan’dır.

Yorum Yaz