Muhteşem ve Kudretli Oz Film Karekterleri

OZ (OSCAR DIGGS)  (James Franco) : Oscar Diggs, nam-ı diğer Oz, Ortabatı’da, küçük, gezici bir sirkte yol boyunca sihirbazlık yaparak hayatını geçinen bir sihirbazdır. Şaibeli bir ahlak anlayışı olan Oz, yakışıklı ve etkileyici bir dolandırıcıdır. Güzel, etkili konuşma tarzı sayesinde problemlerden kolayca sıyrılır. Kendini sihirli Oz Diyarı’nın yolunda bulduğunda, Oscar, ‘savaş ya da kaç’ ikileminde kalır. Bir krallığın kaderi, vereceği karara bağlıdır. Çok geç olmadan, aslında nasıl bir adam olduğuna karar vermesi gerekmektedir.

FRANK (Zach Braff) : Frank, Oz’un yardımcısı ve sağ koludur. Para işlerine o bakar, Oz’un sihir numaraları için kostümleri o diker ve gerekli hazırlıkları o yapar. Frank yeterince takdir görmemekte ve sömürülmektedir ama Oz’un tek arkadaşıdır.

THEODORA (Mila Kunis) : Theodora, ablası Evanora tarafından korunan, güzel ve temiz kalpli bir cadıdır. Theodora’nın tek istediği Oz Diyarı’na barışın hakim olmasıdır. Bir gün, kehanette bahsedilen büyücünün Oz’a gelerek düzeni sağlayacağına inancı tamdır.

FINLEY Zach Braff (sesiyle) : Finley, yolculuğu boyunca Oz’a eşlik eden kanatlı bir maymundur. Oscar’a pek saygı duymamaktadır ve bunu ondan saklama gereği duymaz. Eninde sonunda, sadık bir yoldaş haline gelir ve Oz’un kendi özünü keşfetmesine yardımcı olur.

EVANORA (Rachel Weisz) : Korkulacak bir cadı olan Evanora, Theodora’nın aşırı korumacı ablasıdır. Delici bakışlarıyla varlığını çok güçlü biçimde belli eder. Kendini Zümrüt Kent’in asıl danışmanı ve koruyucusu olan konumlandırmıştır.

GLINDA (Michelle Williams) : Glinda, basit ve nazik bir halkı olan bir kraliyette hüküm süren iyi kalpli bir cadıdır. Güzel Glinda, yalnızca şefkatli ve hayırsever bir cadı değil, aynı zamanda, halkının gözü kara bir koruyucusudur da. Oz’un içinde sonsuz iyilik yattığını ilk görüşte anlar ve Oz’un gerçek kaderine ulaşması için ona yardımcı olur.

ÇİN KIZI Joey King (sesiyle) : Çin Kızı, sakinleri de dahil her şeyin porselenden olduğu Çin Kasabası’ndandır. Yıkım onun topraklarına da ulaştığında, cesur ve dirençli Çin Kızı Oz ile karşılaşır ve ikisinin arasında sıradışı bir dostluk başlar.

Yorum Yaz