Morgan Freeman Yeni Ben Hur Filminde Oynayacak

Sinema tarihinin efsanevi filmlerinden biri olarak sayılan 1959 yapımı Ben-Hur yeniden çevrilerek günümüz sinemaseverleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Paramount Pictures ve MGM Stüdyoları filmin yapımını üstlenerek şimdiden çalışmalara başlamış durumda. Filmin kadrosunda ki ilk isimse Akademi ödüllü ünlü aktör Morgan Freeman.

Şuan için ünlü aktörün hangi rolü oynacağı bir muamma olsada Hollywood kulüslerinde dolaşan bir söylentiye göre Morgan Freeman köle Ben-Hur’un şampiyonada ki araba yarışçısı olması için onu eğiten isim olarak karşımıza çıkacak. Filmin diğer oyuncuları hakkında ise şuanda hiçbir bilgi yok maalesef. Filmin yönetmen koltuğu içinse iki isim dolaşıyor. Birisi Gladyatör, Robin Hood gibi filmlerle tanıdığımız Ridley Scott diğeriyse Wanted, Abraham Lincoln: Vampir avcısı filmleriyle tanıdığımız Timur Bekmambetov.

Bakalım günümüz Ben-Hur filmi o dönemde yaptığı sükseyi tekrar yapabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

1880 yılında  Lewis Wallace’nin kaleme aldığı romandan uyarlanan Ben-Hur filminin konusuysa şu şekilde;

Hikâyeye göre Ben-Hur Yahudi bir aristokratken, İmparator Tiberius döneminde, Romalı arkadaşı Messala’nın ihaneti ile köleleştirilmiştir. Bu andan sonra hayatı büyük bir maceranın içinde kaybolur, maceranın az gözüken ama Ben-Hur’u en derinden etkileyen figürü ise İsa’dır. Ben-Hur İsa’nın çarmıha gerilişine de şahit olur.

Ben Hur (1959) Film Fragmanı 

Yorum Yaz