Mayıs Kraliçesi Yeni Yayın Döneminde Show Tv’de Başlıyor

Ekim ayında iddialı bir başlangıç yapması beklenen Show tv’nin yeni dizisi “Mayıs Kraliçesi” daha yayına girmeden çok ses getirmeye başladı. İlk önce senaryosu çalıntı haberleri çıkan dizi, şimdi ise güçlü kadrosu ile dikkatleri üzerine çekiyor.  Başrollerini Kazım Akşar, Hatice Aslan, Yağmur Tanrısevsin, Erkan Taşdöğen ve Burak Hakkı’nın paylaştığı dizi, yeni yayın döneminde Show tv ekranlarında olacak. Dizinin yayın günü ise henüz bilinmiyor.

Mayıs Kraliçesi Dizisi Yayından Kaldırıldı

Dizinin Konusu:

İstihbarat şefi Sencer, yakın arkadaşı olan ve başarılı bir bilim adamı olarak tanınan, evli ve bir kız çocuğu babası Önder’i, hain bir planla öldürür. Hiçkimse, Önder’i Sencer’in öldürdüğünü bilmemektedir. Sencer’in planları bu kadarla kalmaz. Sencer, Önder’in karısı Asu ile evlenmek istemektedir. Asu’nun kendisine tamamiyle bağlanması için, Asu’nun 1 yaşındaki kızı Nehir’in de ölmesi gerektiğini düşünmektedir. Sencer’in planına göre, kocası ve kızını ardı ardına kaybeden Asu, duygusal boşluğunu Sencer ve Sencer’in çocuklarıyla dolduracaktır. Sencer, kahyası Celil’e Nehir’i öldürmesini emreder. Celil, Nehir’e kıyamadığı için, onu askerlik arkadaşına verir. Küçük Nehir, artık hiçbir kan bağı olmayan, başka bir şehirde yaşayan fakir bir ailenin çocuğu olmuştur. Mayıs Kraliçesi’nin hikayesi de böyle başlar…

Yıllar geçer ve Nehir, onu büyüten ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmak zorunda kalır… Nehir, Sencer’in tersanesinde kaynak işçisi bir kız olarak çalışmaya başlar. Kader, Nehir ve Asu’yu bir araya getirir. Böylece yıllar sonra Nehir ve Asu’nun hayatları kesişecektir. Sencer ile evlenen ve Sencer’in iki çocuğuna da annelik yapan Asu, kızını öldü bilse de, aslında kızı Nehir fakir bir ailenin kızı olarak yanı başında yaşamaya başlar! Yıllar sonra öz çocuğu ve üvey çocuklarının hayatları kesiçecek, çok yakın arkadaş olacaklar, hatta kahya Celil’in oğlu Alper ile Nehir arasında büyük bir aşk yaşanacaktır! Celil, Nehir’in asıl kimliğini bildiği için, Nehir’i oğlundan ve Asu’dan uzak tutmaya çalışsa da başarılı olamayacaktır!

Senaryo ve Yönetmen; 

Geniş özet ile yukarıda hikayesini okuduğunuz dizinin senaryosu Emre Kavuk tarafından şekillendiriliyor ve yönetmen koltuğunda Korhan Bozkurt oturuyor. Emre Kavuk daha önce Doksanlar, Öğretmen Kemal gibi birkaç dizi ve filmin hem senaryosunda, hemde yönetmenliğinde bulunmuştu. Yönetmen Korhan Bozkurt’un başarılı kariyerinde ise Kutsal Damacana 3 Drakula filminin yönetmenliğini görüyoruz.

Bakalım dizi reyting sıralamasında hangi sıraya yerleşecek?.. Dizinin ilk bölüm fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yaz