Mary Poppins Filmi Yeniden Filme Çekiliyor!

Walt Disney’in ölümsüz eserlerinden biri olan ve gösterime girdiği 1964 yılında senenin en iddialı filmleri Neşeli Günler (The Sound of Music), James Bond:Altın Parmak (Goldenfinger), Benim Güzel Meleğim (My Fair Lady) filmlerini geride bırakarak yılın en çok iş yapan filmi olan Mary Poppins yeniden beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor.

marry poppins

Beyazperdeye yeniden dönmeye Hazırlanan Mary Poppins filminin yönetmen koltuğunda Chicago (2002), Bir Geyşanın Anıları (2005), Karayip Korsanları 4 (2011) gibi filmlerin yönetmeni Rob Marshall‘ın otururken filmin başrollerindeyse Emily Blunt ve Lin-Manuel Miranda yer alacak.

Avustralyalı yazar P. L. Travers’ın 1935 yılında yayınlamaya başladığı bir dizi çocuk kitabından uyarlanan film 1910 yılında Londra’da geçiyor. (oysa uyarlandığı kitaplar 1930’larda geçer). Sihirli güçlere sahip bir dadının, Banks ailesinin küçük çocuklarına bakma görevini üstlenmesiyle birlikte onlara bambaşka bir dünyanın kapılarını aralaması danslar ve müzik eşliğinde ve bir renk cümbüşü içinde anlatılır.

Eski klasiklerini bir bir beyazperdeye yeniden uyarlayan Walt Disney stüdyolarının bir müzikal olarak da karşımıza çıkan Mary Poppins filminin gösterim tarihi ise henüz belli değil!

Mary Poppins Film Fragmanı (1964)

Yorum Yaz