Mama

Filmin Orjinal İsmi: Mamá
Tür : Gerilim, Korku
Yönetmen : Andres Muschietti
Görüntü Yönetmeni: Antonio Riestra
Müzik: Fernando Velázquez
Senaryo : Barbara Muschietti, Andres Muschietti, Neil Cross
Yapım: Universal International Pictures, Toma 78
Yapımcı: Barbara Muschietti, J. Miles Dale
Yapım Yılı ve Yeri: 2012 – İspanya, Kanada
Süre: 95 dk.
Gösterim Tarihi: 18 Ocak 2013
Dağıtımcı: Uip Türkiye
SinePuan: 7,2

Oyuncular

Jessica Chastain (Annabel), Nikolaj Coster-Waldau (Lucas), Megan Charpentier (Victoria), Isabelle Nelisse (Lilly), Julia Chantrey (Nina), Morgan McGarry (Victoria), Javier Botet, Jane Moffat (Jean Podolski)

Konu

Beş yıl önce Victoria ve Lilly adlı kız kardeşler, şehrin banliyösündeki mahallelerinden iz bırakmadan kaybolur. Amcaları Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) ve kız arkadaşı Annabel (Jessica Chastain) o günden bu yana onları deli gibi aramaya devam eder. Mucize eseri çocukları yıkık dökük bir kulübede bulurlar fakat çift bir süre sonra evlerine sadece küçük kızları mı misafir olarak aldıklarını merak etmeye başlar.

Annabel çocukları normal bir hayata alıştırmaya çalışırken, evlerinde bir kötülüğün var olduğundan iyiden iyiye emin olmaya başlar. Kız kardeşler travmaya bağlı stres mi yaşamaktadır yoksa onları ziyarete gelen bir hayalet mi vardır? Kayıp kızlar bunca yıl tek başlarına nasıl hayatta kalmışlardır? Bu tedirgin edici soruların cevaplarını keşfederken, yeni anneleri yatma vakti geldiğinde duyduğu fısıltıların kaynağının ölümcül bir varlık olduğunu keşfeder.

Fragman

Yorum Yaz