Mahsun Kırmızıgül’ün Yeni Filmi Mucize’nin Galası Gerçekleşti

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm ve New York’ta Beş Minare filmleriyle sinema dünyasında kendisine yer edinen eski türkücü yeni yönetmen Mahsun Kırmızıgül dördüncü filmi Mucize ile 2015’in ilk gününde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye’de 930 salonda gösterilecek film aynı zamanda Avrupa ve Azerbaycan’da eş zamanlı olarak gösterime girecek.

Filmin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül yeni filmin Mucize’nin galasında da açıklamalarda bulundu. “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ‘Mucize’ yaptığım filmler arasında en zor olanıydı. Bu film, hayatlarını çocuklara ve eğitime adamış öğretmenlerin sıkıntılar içinde nasıl fedakârlık yaptıklarını gösteren bir film olacak. Film, ücra bir Anadolu köyünde, hayvanlarıyla iç içe yaşayan insanların hem komik yanlarını hem de büyük trajedilerini anlatacak. Engellilerin ayakta kalma mücadelesinin anlatıldığı filmi, kalbinden özürlü olmayan, dünyaya kalp gözü ile bakabilen insanlara ve tüm öğretmenlere adıyorum. Biz halk için film çekiyoruz. Anadolu insanını yansıtıyoruz ve onlardan alkış almak gurur verici”  dedi.

Galaya sinema ve sanat dünyasından bir çok isim katılırken Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi Mucize konuklardan tam not almayı başardı.

Mucize Film Fragmanı

Yorum Yaz