Lucifer İkinci Sezon İlk Bakış Fragmanı Yayımlandı

Amerikan fantastik, polisiye, drama dizisi Lucifer’in ikinci sezon fragmanı resmi Warner Bros tv Youtube hesabında yayımlandı. 2000’li yılların başında Dawson’s Creek dizisinde de imzası bulunan Tom Kapinos tarafından yaratılan dizinin ana karakteri olan Lucifer, DC Comics çizgi roman serisi The Sandman’den esinlenilmiş ve dizi ilk sezonuyla Amerikan Fox tv ekranlarında yayınlanmıştı. Yeni sezon bölümleri de 19 Eylül 2016 Pazartesi gününden itibaren (Amerikan) Fox tv’den yayımlanmaya başlayacak olan Lucifer’in ilk sezon bölümleri Türkiye’de Digitürk’de yer alan DiziMax Sci-Fi HD’de yayınlanmıştı.

Dizinin konusuna göz atarsak; Cehennemin Tanrılığından bıkan mutsuz Lucifer (Şeytan), Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hakimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip, bu şehirde Lux adında bir bar açıp artık fani bir yaşam sürmek ister. Ancak abisi(melek) ve babası(tanrı) onu rahat bırakmazlar.

Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, The Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanlarda, Lucifer’in Lux isimli bir barı bulunmaktadır.

Yorum Yaz