Leonardo DiCaprio’nun Oscar Alması Gereken Filmler!

Leonardo DiCaprio

1974 doğumlu Leonardo DiCaprio 1989’dan beri beyazperdede gözüken bir isim. Bir çok başarılı filmde yer alan Leonardo DiCaprio Akademi Ödülleri (Oscar)’nin verilmesine kısa bir süre kala ve ödüller dağıtıldıktan sonra sürekli ismi geçen bir aktör. Adının şu sıralar bir çok yerde geçmesi ve kendisi de dahil bir çok kişinin geyiğini yaptığı konuysa  Leonardo DiCaprio’nun Oscar ödülünü hiç kazanamamış olması.

Akademi Ödüllerinde şimdiye kaday 5 kez aday olan (ki buna en iyi yapımcı adaylığınıda dahil ettik) ve bu sene başrolünde oynadığı The Revenant (Diriliş) filmi En İyi Erkek Oyuncu dahil 12 dalda Akademi Ödüllerine aday gösterildi. 73. Altın Küre Ödülleri‘nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Leonardo DiCaprio  bakalım 88. Oscar Töreni‘nde Oscar heykeline kavuşabilecek mi?

Bu senen’nin en çok cevapo bekleyen sorusu Oscar’da en fazla kimin, hangi filmin ödül alacağı değil Leonardo DiCaprio‘nun bu ödülü kazanıp kazanamayacağı!

Leonardo DiCaprio‘nun Oscarlık performans gösterip de Oscar’a uzanamadığı filmler galerimizde!

Titanik (1997)

Titanik

Rol : Jack Dawson

James Cameron’ın yönetmenliğini üstlendiği Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in başrolünü paylaştığı Titanik filmini hemen hemen izlemeyen kalmamıştır. Film o kadar başarılı olduki 2010 yılına kadar gelmiş geçmiş en fazla gişe hasılatı elde eden film rekorunu elinde tutmayı başardı.

On iki dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterilen film En İyi Film ile En İyi Yönetmen dalları da dahil olmak üzere on bir dalda ödül kazandı.

Filmin bu başarısına rağmen Leonardo DiCaprio 55. Altın Küre Ödülleri Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu Adayı olmuştur.

Yorum Yaz