Kütüphanem Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır!

Kütüphane

Kitapseverlerin en büyük sorunlarından biri de kitaplarını arşivlemektir desek fazla yanılmış olmayız. İnternet kitap satıcısı Kitapyurdu.com Android ve İos mobil cihazlar için geliştirdiği kütüphane arşiv programı Kütüphanem adlı uygulamayı yayınladı. Baştan belirtelim ki Kütüphanem bir e-kitap okuma uygulaması değildir!

Kitapyurdu.com üyeliğiniz ile de yeni bir üyelik alarakta kullanabileceğiniz uygulamaya şayet Kitapyurdu.com’dan alışveriş yaptıysanız otomatik olarak aldığınız kitaplar kütüphanenize ekleniyor. Unutmayın kütüphanem uygulamasına sadece kitapyurdu.com üyeliği alarak girebileceğinizden uygulamaya yeni kayıt olduğunuzda kitapyurdu.com’a da üye olmuş olursunuz.

Kütüphane Arşiv Programı

Haliyle kütüphanemizde ki bir çok kitap kitapyurdu.com’dan alışveriş yapmadığımızdan dolayı uygulamada olmayacak ve kitapları elle yüklememiz gerekecek. Kütüphanenizde bulunan kitaplarıysa uygulamaya yüklemek ise gayet basit. Uygulamanın altında yazan Kitap Ekle sekmesini tıklayarak ister cihazınızın kamerasından kitabın barkodunu okutarak ister kitap ismini girerek yada barkod numarasını elle yazarak kitabı kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Eğer kitabınız uygulamanın arama bölümünde çıkmıyorsa Ben Ekleyeceğim sekmesinden kitabın bilgilerini girerek ve resmini ekleyerek kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Bu arada unutmadan cihazınızın kamerasında Focus özelliği yoksa maalesef kitabınızın barkodunu okutarak ekleyemiyorsunuz.

Kütüphane Arşiv Programı

Kütüphanem uygulamasında yer alan kitaplara kendi notlarınızı ekleyebilir, aynı kitabı alacak diğer okuyucular içinde yorumlar yapabilirsiniz. Ayrıca uygulamada ki Raf düzenle bölümü ile kendi raflarınızı yazara, türe göre düzenleyebilirsiniz. İsterseniz ödünç verdiğiniz kitaplar içinde ayrı bir raf oluştururak böylelikle kitap verdiğiniz kişileri unutmazsınız. Ayrıca uygulamada bulunan verileri Excel dosyası olarak da mail adresinize gönderme imkanına sahipsiniz.

 

Kütüphanem Uygulaması İndirme Linkleri

Google Play üzerinden indir

Apple Store üzerinden indir

Kütüphanem Tanıtım Videosu

Uygulama Örnek Resimleri

Kütüphane Arşiv Programı

Kütüphane Arşiv Programı

Yorum Yaz