Kayseri Onay Cinelux Açılıyor

– Sana iki kelimelik,sonunu bilmediğim bir hikaye anlatayım mı? + Evet.” -Seni Seviyorum.

— Kazablanka / 1942


Kayseri Onay Cinelux Açılıyor

Onay Cinelux

2013 başında perdelerini kapatan Sinema Onay yenilenmiş haliyle Kayseri İpeksaray AVM de Onay Cinelux ismi ve 6 lüks salonuyla tekrar perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Az çok 90 lı yıllarda çocuk, genç olmuş herkes sinema Onay’ı bilir. O zaman ki Kayseri’nin sosyal hayatında büyük bir yeri vardır. Adres tarifleri hep Sinema Onay baz alınarak yapılır, buluşma mekanı olarak seçilir ve gidilen en güzide mekanlardan biri olurdu. İlk olarak tek salon olarak perdelerini açan sinema Onay’ın önünde uzun kuyruklar olduğunu hala dün gibi hatırlarım. Ki şu bir gerçek ki ben ve benim gibi bir çok kişinin sinema ile tanışması da Sinema Onay ile olmuştur.

Birçok Kayserili’nin anılarında ki yeri bambaşkadır Sinema Onayın aslında. İlk günlerinde yani 90 lı yıllarda çocuk olmuş, genç olmuş birçok Kayserili yada Kayseride okuyan, yaşayan, çalışan herkesin birçok anısı vardır burada. Kimi ilk filmini burada izlemişti, kimi sevgisiliyle kimi arkadaşıyla kimi tek başına perdeden yansıyan görüntülerle en derin korkulara bürünmüştü kimi zaman içten gelen kahkalara boğulmuştu kimi zamanda farkettirmemeye çalışsa da gözyaşlarına hakim olamamıştı…

Ve anılarımızda birçok yeri olan bu sinemayı İpeksaray AVM deki yeni haliyle merak ettim ve yeni yerinde ziyaret ettim. Şimdiki adıyla Onay Cinelux hakkaten sinema kavramının hakkını veren bir yer olarak çıktı karşıma. Türkiye’de ben en modern sinemayım diyecek yerlere kafa tutacak bir yer olmuş. Ferah salonlar ve koltukların yanı sıra Onay Cinelux de masraftan kaçınılmayarak son sistem ses ve görüntü sistemleri kullanılmış salonlarda. Normal de çok salonlu sinemalarda bir kaç salonda kalite korunurken diğer salonlar biraz uyduruk olurdu. Ama Onay Cinelux de her salonda kalite kendini belli ediyor.

Onay Cinelux’ün avantajlarından biri de toplu taşıma araçlarından iner inmez hemen avmye girebilmeniz. Biz sinema seyircileri içinse en büyük avantajıysa film başlamadan reklamları yarım saat izlemek zorunda kalmayışımız ve Kayseri’de ki 2 ayrı AVM deki sinemada aynı şirkete ait olduğundan rekabet ortamı olamıyordu. Onay Cinelux kalitesi sayesinde büyük bir rekabet ortamı oluşturacağına eminim.

facebook share twittershare
5 Yorum Var
 • derya
  24 Ekim 2013
  Reply #1

  Hey hey… Gençliğimin yeriydi arkadaşlarımla sinema onaydan çıkıp yürürken çıktığımız filmi konuşmayı ne çok severdim. 5 6 senedir gitmezdim ama çocuklarımla gideceğim bu sefer

 • İbrahim
  24 Ekim 2013
  Reply #2

  Sinema Onay’ın yenilenmesi çok iyi olmuş. İlk filmimi orada izledim ben. Dün gibi aklımda robin hood filmiydi. O an film hiç bitmesin istemiştim. 2000 li yılların başına kadar hep sinema onaya gittim sanki diğer sinemaya gitmek ihanet gibi olacaktı. Keşke yeni sinemada az biraz nostalji olsa. Zamanın da Kayseride ki her gencin yolu oradan mutlaka geçmiştir. Duygusala bağlattın yazar arkadaş bizi :)

 • halime
  30 Ekim 2013
  Reply #3

  Çoşkun Sabahın da dediği gibi anılar, anılar, şimdi gözümde canlandılar
  anılar, anılar, beni bu akşam ağlattılar… Vay be şimdi ki eşimle o zamanlar ne çok giderdik Onaya o tahta koltukları bile bize ne kadar rahat gelirdi. Keşke aynı modern tarzda eski yerinde olsaydı da anılarımızı tazeleseydik..

 • Selma
  30 Ekim 2013
  Reply #4

  Bilet fiyatları ne kadar olacak? Birde güncel filmleri mi oynatacak?

 • Hasan
  30 Ekim 2013
  Reply #5

  Sadece sinemayı yenilemekle olmaz bu işler umarım yerel işletme kimliğinden kurtulurlar da biraz daha profesyonel bakarlar bu işe. Adalar müşteriyle babasının oğlu gibi konuşuyordu çoğu zaman.Rekabet her zaman biz tüketiciler için iyidir. Şuanda bu sinemanın da açılmasıyla iki tercihimiz olacak kayseride biri cinemaximum diğeride onay cinelux. Şuan tercih konusunda bişey diyemem Onay Cinelux açılınca görecez.

Yorum Yaz: