Kayseri Onay Cinelux Açılıyor

Onay Cinelux

2013 başında perdelerini kapatan Sinema Onay yenilenmiş haliyle Kayseri İpeksaray AVM de Onay Cinelux ismi ve 6 lüks salonuyla tekrar perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Az çok 90 lı yıllarda çocuk, genç olmuş herkes sinema Onay’ı bilir. O zaman ki Kayseri’nin sosyal hayatında büyük bir yeri vardır. Adres tarifleri hep Sinema Onay baz alınarak yapılır, buluşma mekanı olarak seçilir ve gidilen en güzide mekanlardan biri olurdu. İlk olarak tek salon olarak perdelerini açan sinema Onay’ın önünde uzun kuyruklar olduğunu hala dün gibi hatırlarım. Ki şu bir gerçek ki ben ve benim gibi bir çok kişinin sinema ile tanışması da Sinema Onay ile olmuştur.

Birçok Kayserili’nin anılarında ki  yeri bambaşkadır Sinema Onayın aslında. İlk günlerinde yani 90 lı yıllarda çocuk olmuş, genç olmuş birçok Kayserili yada Kayseride okuyan, yaşayan, çalışan herkesin birçok anısı vardır burada. Kimi ilk filmini burada izlemişti, kimi sevgisiliyle kimi arkadaşıyla kimi tek başına perdeden yansıyan görüntülerle en derin korkulara bürünmüştü kimi zaman içten gelen kahkalara boğulmuştu kimi zamanda farkettirmemeye çalışsa da gözyaşlarına hakim olamamıştı…

Ve anılarımızda birçok yeri olan bu sinemayı İpeksaray AVM deki yeni haliyle merak ettim ve yeni yerinde ziyaret ettim. Şimdiki adıyla Onay Cinelux hakkaten sinema kavramının hakkını veren bir yer olarak çıktı karşıma. Türkiye’de ben en modern sinemayım diyecek yerlere kafa tutacak bir yer olmuş. Ferah salonlar ve koltukların yanı sıra Onay Cinelux de masraftan kaçınılmayarak son sistem ses ve görüntü sistemleri kullanılmış salonlarda. Normal de çok salonlu sinemalarda bir kaç salonda kalite korunurken diğer salonlar biraz uyduruk olurdu. Ama Onay Cinelux de her salonda kalite kendini belli ediyor.

Onay Cinelux’ün avantajlarından biri de toplu taşıma araçlarından iner inmez hemen avmye girebilmeniz. Biz sinema seyircileri içinse en büyük avantajıysa film başlamadan reklamları  yarım saat izlemek zorunda kalmayışımız ve  Kayseri’de ki 2 ayrı AVM deki sinemada aynı şirkete ait olduğundan rekabet ortamı olamıyordu. Onay Cinelux kalitesi sayesinde büyük bir rekabet ortamı oluşturacağına eminim.

5 Yorum var

  1. derya 24 Ekim 2013
  2. İbrahim 24 Ekim 2013
  3. halime 30 Ekim 2013
  4. Selma 30 Ekim 2013
  5. Hasan 30 Ekim 2013

Yorum Yaz