Karlar Ülkesi’nden Rekor Açılış

Geçtiğimiz Cuma vizyona giren ve ilk üç günde 177.000 kişi tarafından izlenip 2.157.000 TL hasılat elde eden Altın Küre Ödüllü animasyon Disney’den Karlar Ülkesi bir rekora imza attı.

En İyi Animasyon dalında da bu yılki Oscarlar’da yarışacak olan Disney’den Karlar Ülkesi Türkiye’de.

Tüm zamanların en iyi ikinci animasyon açılışını ve  Disney ve Disney-Pixar animasyon filmleri arasında tüm zamanların en iyi açılışını yapmış oldu. Karlar Ülkesi Ayrıca    Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde ve Iron Man 3’ten sonra tüm Disney filmleri arasında tüm zamanların en iyi üçüncü açılışını gerçekleştiren film oldu

Bu arada şunu belirtelim Karlar Ülkesi’nin önünde gösterilen Atla Gel (Get a Horse) kısa animasyon filmi bu yıl En iyi Kısa Animasyon dalında Oscar’a aday gösterildi.

Disney’den Karlar Ülkesi Hakkında:

Korkusuz ve iyimser Anna, buzlu güçleri Arendelle krallığını sonsuz kış içinde bırakan kız kardeşi Elsa’yı bulmak üzere, dayanıklı dağ adamı Kristoff ve onun sadık ren geyiği Sven ile birlikte efsanevi bir maceraya çıkar. Everest’i aratmayan koşullarda, gizemli yaratıklarla ve komik bir kardan adam olan Olaf ile karşılaşan Anna ve Kristoff, krallığı kurtarma mücadelelerinde doğa şartları ile savaşırlar.

Atla Gel Hakkında:

Walt Disney Animation Studios’un çığır açıcı, yeni kısa filmi “Atla Gel! (Get A Horse!)”, Mickey Fare’nin tamamen siyah-beyaz ve el çizimi olan ilk kısa animasyon filmlerinin günümüze ait 3 boyutlu, bilgisayar teknolojisiyle birleşmiş bir versiyonu… Mickey en yakın dostu Minnie ve arkadaşları ile  Peg-Leg Pete gelip onları yollarından çıkarmaya çalışana kadar yaptıkları müzikli yolculuktan büyük zevk alırlar. Mickey’nin Minnie’den ayrı düşüp ona geri dönmek için elinden geleni ardına koymaz. Lauren MacMullan tarafından yönetilen ve yapımcılığını Dorothy McKim’in üstlendiği “Atla Gel! (Get A Horse!)” “Disney’den Karlar Ülkesi”nin filminin öncesinde gösteriliyor.

Karlar Ülkesi film Fragmanı

Yorum Yaz