Kaptan Marvel’i Beyazperdede Brie Larson Canlandıracak.

Kaptan Marvel

Çizgi Roman dünyasının iki rakibi Marvel ve DC şimdilerde aynı rekabeti beyazperdede devam ettiriyorlar. İki şirkette kahramanlarını birer birer beyazperdede görücüye çıkarıyorlar. En son Batman V Superman filmiyle Wonder Woman ve diğer kahramanlarını beyazperdeye taşıyacağının sinyallerini veren DC‘ye cevap Marvel‘in Kaptan Marvel‘in de beyazperdeye taşınacağını açıklamasıyla gelmişti.

Bildiğimiz yada daha doğru bir ifadeyle farkettiğimiz gibi DC‘de Marvel‘de de superkahramanlar da erkek hegomanyası mevcut. Tabi Marvel sinematik evreninin gözdeleri Scarlett Johansson‘ın canlandırdığı Natasha Romanoff/Kara Dul‘u ve Elizabeth Olsen’ın canlandırdığı Wanda Maximoff / Scarlet Witch karakterleri mevcut olsa da genel itibariyle erkek hegemonyası mevcut. DC evreninde ise Gal Gadot’un canlandırdığı Wonder Woman’ı sayabiliriz.

Gelelim Kaptan Marvel ve Brie Larson haberimize. Comic-Con Festivalinde tanıtımı yapılan ve 2019’da gösterime girmesi planlanan Kaptan Marvel‘den yeni bir haber daha geldi. Akademi ödüllü Brie Larson (Brianne Sidonie Desaulniers) Marvel‘in yeni süper kahramanı Kaptan Marvel olarak beyazperde yer alacak. 2015 yapımı Lenny Abrahamson’ın yönetmenliğini üstlendiği Gizli Dünya filmi ile Oscar ödülü bulunan genç oyuncu bakalım Marvel‘in yeni filmiyle nasıl bir performans sergileyecek. Şuan içinse filmin diğer oyuncuları ve konusu hakkında kesin bir bilgi yok.

Yorum Yaz