Kaptan Amerika 2: Kış Askeri Karakterleri

Marvel’in ünlü çizgi roman serisi Kaptan Amerika’nın beyazperdeye uyarlanan ikinci filmi olan Kaptan Amerika: Kış Askeri filminin karakterlerini sizin için inceledik.

STEVE ROGERS (KAPTAN AMERİKA)
(Chris Evans)

Son derece gizli olan ‘Süper-Asker’ programıyla Kaptan Amerika’ya dönüşen Steve Rogers, 2. Dünya Savaşı’ndaki kahramanlıklarının ardından yaşayan bir efsaneye dönüşmüştür. Sonrasında, yıllarca buzun altında uyur ve bir gün günümüz dünyasında uyanır.

Steve, kendini alışkın olmadığı modern dünyada bulmasına rağmen yine de Kaptan Amerika kostümünü giyer ve Loki’nin hain planlarına karşı Dünya’yı korumak üzere Yenilmezler’in yardımına koşar. Steve, Yenilmezler ekibiyle New York’ta yaşadığı zorlu anların ardından Washington D.C.’de, yeni ve sakin hayatına adapte olmaya çalışmaktadır. Ta ki, güçlü ve karanlık bir düşman, dünya için yeni bir tehlike oluşturana kadar.

NATASHA ROMANOFF (BLACK WIDOW)
(Scarlett Johansson)

S.H.I.E.L.D. ajanı Natasha Romanoff, nam-I diğer Black Widow, dünyanın en iyi ajanlarından biridir ve hatta dünyanın en iyi suikastçisidir. New York’taki olaylar sırasında, silahlar ve dövüş sanatlarındaki ustalığıyla, Yenilmezler ekibine çok yardımcı olmuştur. Ardından yeni görevler almak üzere S.H.I.E.L.D merkezine dönen Black Widow, kendini, örtbas edilmeye çalışılan büyük bir komplonun içinde bulur ve Kaptan Amerika ile güçlerini birleştirir.

SAM WILSON (FALCON)
(Anthony Mackie)

Sam Wilson, Washington D.C.’deki üst makamlarla çalışan eski bir paraşütçü-askerdir. Hava mücadeleleri için tasarlanan kanatları kullanmak üzere, ordu tarafından gizli bir şekilde eğitilmiştir. Bu nedenle Falcon, yaklaşan tehlikeye karşı, Kaptan Amerika ve Black Widow’un oluşturduğu ekip için vazgeçilmez bir üye haline gelir.

NICK FURY
(Samuel L. Jackson)

Uluslararası Barışı Koruma Organizasyonu S.H.I.E.L.D’in başı olan efsanevi Nick Fury, Yenilmezler ekibinin, New York’taki uzaylı istilası sırasında gösterdiği üstün başarının ardından Washington  D.C.’deki üsse dönmüştür. Fury, şimdi de dünya için risk oluşturan gizli bir düşmanla karşı karşıyadır.

ALEXANDER PIERCE
(Robert Redford)

Nick Fury’nin yakın arkadaşı olan Alexander Pierce, politik bağlantılara sahip, saygın ve yüksek rütbeli bir S.H.I.E.L.D. ajanıdır. S.H.I.E.L.D.’in dünya yetkilileri ile ilişkisini sağlayan oldukça ikna edici yüzüdür.

KIŞ ASKERİ (BUCKY BARNES)
(Sebastian Stan)

Steve Rogers’ın en iyi arkadaşı olan Bucky Barnes’ın 2. Dünya Savaşında öldüğü düşünülür.  Ancak, yıllar sonra, gizli bir kurum için kirli işler yapan beyni yıkanmış bir Kış Askeri olarak ortaya çıkar. Önceki yaşamına dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve bu, bir ölüm makinesi olabilmesi için oldukça Uygun bir durumdur.

BROCK RUMLOW
(Frank Grillo)

Rumlow, S.H.I.E.L.D.’in terörle mücadele ekibi olan S.T.R.I.K.E’ın yetkilisidir ve saygı duyduğu Kaptan Amerika ile yan yana savaşmış olan çok iyi bir askerdir.

AJAN 13 
(Emily VanCamp)

Ajan 13, genç ve güzel bir  S.H.I.E.L.D ajanıdır. Dövüş sanatları ve silahlar konusunda uzman olan ajanın görevi, gizli bir şekilde Steve Rogers’a göz kulak olmaktır. Güçlü etik değerleri olan ajan, yeri geldiğinde değerlerini savunmaktan çekinmemektedir.

AJAN MARIA HILL
(Cobie Smulders)

Maria Hill, New York olayları sırasında kendini kanıtlamış, hem S.H.I.E.L.D.’e hem de Nick Fury’e olan sadakatini ispatlamış bir ajandır. Washington D.C.’deki komployu çözmek, Fury ve Steve Rogers’a yardım etmek üzere çağrılır.

Kaptan Amerika : Kış Askeri Film Fragmanı

Yorum Yaz