Kaptan Amerika 2’nin Çekimlerine Başlandı

Marvel’ın, 4 Nisan 2014 tarihinde piyasaya çıkacak olan “Captain America: The Winter Soldier” filminin çekimlerine başlandı.

Marvel’ın rekor kıran yapımı Yenilmezler’i takip eden ve merakla beklenen “Captain America: The Winter Soldier”‘ın çekimleri Los Angeles’ta başladı. Çekim mekanları arasında Cleveland, Ohio ve Washington D.C. de bulunuyor. Senaryosu İlk Yenilmez: Kaptan Amerika filminin senaristleri Christopher Markus  ve Stephen McFeely  tarafından yazılan yapım, Anthony ve Joe Russo  ekibi tarafından yönetiliyor. Marvel’ın “Captain America: The Winter Soldier” yapımı, Scarlett Johansson’ın Kara Dul ve Samuel L. Jackson’ın Nick Fury karakterleriyle beraber, Chris Evans’ı da Steve Rogers/Kaptan Amerika karması bir süper kahramana dönüştürüyor. Bunun yanısıra, ünlü oyuncu Robert Redford da S.H.I.E.L.D. organizasyonunun lideri Ajan Alexander Pierce rölüyle yıldız oyuncular kadrosuna katılıyor. “Captain America: The Winter Soldier” filminin Amerika’daki ilk gösterimi 4 Nisan 2014’de gerçekleşecek.

“Captain America: The Winter Soldier”, Marvel’ın “Yenilmezler” filminin kaldığı yerden devam ediyor. Steve Rogers, modern dünyadaki rölünü sahiplenmekte güçlük çekiyor ve günümüz Washington’ında, güçlü ve karanlık bir düşmanla savaşmak için Natasha Romanoff, nam-ı diğer Kara Dul ile takım oluyor.

Marvel Stüdyolarının, yakında vizyona girecekler takviminde, 3 Mayıs 2013 tarihiyle “Iron Man 3” ve 8 Kasım 2013 gösterim tarihiyle “Thor: The Dark World” filmi yeralıyor. Stüdyonun en son gösterime giren yapımı, hafta sonu günlerinde izlenme rekoru kırarak ulusal ve uluslarası bazda 207.4 Milyon Dolar hasılatla gişe rekoru kırmıştı. Ayrıca, stüdyonun bu beşinci filmi, ulusal ve uluslarası satışlarda 1 Milyar Doları aşarak, tüm zamanların “En Çok Satan” Disney filmi olma özelliği taşıyor.

2011 yazında, Marvel başarılı iki yapıma daha imza atmıştı; Chris Hemsworth’un yer aldığı Thor,” ve Chris Evans’ın yer aldığı “Captain America: The First Avenger”. Bu iki film de gösterime ilk sıradan girdiler ve toplamda 800 milyonun üzerinde satış elde ettiler. 2010 yılında gösterime giren, Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Mickey Rourke ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı “Iron Man 2,” ise ülke sınırları içerisinde en üst sıradan girdiği gösterimin ilk haftasında 128.1 Milyon Dolar hasılat elde etti.

Marvel, 2008 yılında, yazın en gözde filmleri “Iron Man” ve “The Incredible Hulk” filmlerini piyasaya sürdü. Filmin orjinal süper kahraman kostümünün giyen Robert Downey Jr. ve ona eşlik eden Terrence Howard, Jeff Bridges, Shaun Toub ve Gwyneth Paltrow’un yer aldığı film, 2 Mayıs 2008’de gösterime girdiği anda gişe başarısı yakaladı. Bu pozisyonunu iki hafta boyunca korudu ve gösterime girdiği ilk hafta sonunda 100 Milyon Doların üzerinde hasılat elde etti. Marvel, 13 Haziran 2008’de “The Incredible Hulk,” filmini piyasaya sürdü, film o yazın gösterime bir numaradan giren ikinci filmi oldu.

Yorum Yaz