Kahraman Koala Blinky Bill, Türkçe Film Fragmanı

Fragmanını izlediğimde Rango ve İyi Bir Dinazor filmlerini hatırlatan (bu iyi birşey) yepyeni bir animasyon film, bu hafta vizyona giriyor. Gayet sevimli ve eğlenceli görünen yeni animasyon filmimizin baş karakteri ise babasını arayan bir koala, yani Blinky Bill. 

Blinky Bill, aslında yeni yaratılmış bir karakter değil, Yeni Zellanda doğumlu eski çocuk hikayeleri yazarı Dorothy Wall tarafından 1930’lu yıllarda yaratılmış. 90’lı yıllarda çizgi film serisi ile, 1992 yılında ise bir adet sinema filmi ile çizgi film severlerin huzuruna gelen Blinky Bill, yeni teknoloji ile sinemaya aktarılarak tekrar karşımıza çıkıyor.

Filmin hikayesi Arı Maya filmini de senaryolaştıran Fin Edquist tarafından, Dorothy Wall’ın kitaplarından aktarılmış. Yönetmen Deane Taylor, Türkçe seslendirmelerde ise Yekta Kopan, Elif Acehan ve Ziya Kürküt kulaklarımıza hitap ediyor.

Filmin konusu ise şöyle; 

Genç ve maceraperest bir koala olan Blinky Bill’in en büyük hayali küçük bir kasaba olan Green Patch’den ayrılıp kaşif babasının izinden gitmektir. Baba Bill bir süre önce Avustralya’nın çöllerinde kaybolmuştur ve onun sağ olduğuna inanan tek kişi Blinky’dir. Blinky, babasının nerede olduğu konusunda ipucu bulunca, kendisini Avustralya’nın tehlikeli ve vahşi doğasında macera dolu bir yolculuğun içinde bulur. Bir hayvanat bahçesi koalası olan Nutsy ve asabi bir yakalı kertenkele olan Jacko’yla çabucak arkadaş olur. Kindar ve vahşi bir kedi tarafından durmak bilmeksizin takip edilen üçlü, Avustralya’nın gün görmemiş vahşi doğasında hayatta kalmayı becerebilecekler midir?

Kahraman Koala Blinky Bill, 27 Mayıs 2016 tarihinde sinemalarda olacak. Filmin Türkçe dublajlı fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yapımcı: Barbara Stephen, Jim Ballantine,
Yapım: Flying Bark Production

Yorum Yaz