Kahpe Bizans 2 Çekiliyor!

Kahpe Bizans

Türk sinemasının 1990’ların sonunda ki yükselişine katkı sağlayan ve dönemin çok konuşulan Kahpe Bizans 16 yıl aradan sonra ikinci filmiyle tekrar beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor.

Gani Müjde’nin hem senaristliğini hemde yönetmenliğini üstlendiği 1999 yapımı Kahpe Bizans’da o dönem televizyon ekranlarının en popüler isimleri oynamıştı. Kahpe Bizans’ın başrollerinde  Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Cem Davran, Hande Ataizi, Sümer Tilmaç, Ayşegül Aldinç, Yılmaz Köksal ve Nurseli İdiz gibi isimler rol almış ve 2,5 milyon kişilik gişe sayısına ulaşmıştı.

Gelelim Kahpe Bizans 2 hakkındaki bilgilere. Şuan da proje hakkında detaylar ortaya çıkmasa da Gani Müjde’nin sahip olduğu Tükenmez Kalem film ve Avşar Film 4 film çekimi için anlaştılar. Bu 4 film arasında Kahpe Bizans en başta çekilecek . Kahpe Bizans 2’yi en iyi ihtimalle 2015 sonu veya 2016 başında tekrar beyazperdede görebiliriz. Bakalım yeni filmin oyuncu kadrosunda kimler yeralacak ve detaylar ne olacak!

Parodi türünde çekilen Kahpe Bizans’ın birinci filminin konusu ise şu şekildeydi;

Film, anayurtları Avustralya’dan kanguru saldırıları ve kuraklık nedeniyle Fransa’ya göçen Nacaroğulları’nın önlerine çıkan köpeğin onlara yol göstermesi sonucu Anadolu’ya gelmeleriyle başlar. Bu dönemde Anadolu, Doğu Roma İmparatorluğu hakimiyeti altındadır. Doğu Roma İmparatoru İlletyus, bir düş görür ve bunu kahine yorumlatır.

Kahin, İmparatora yıllar sonra o gün doğan bir çocuk tarafından öldürüleceğini söyler. İlletyus, bunun üzerine Nacarlardan yeni doğan tüm çocukların öldürülmesini emreder. Doğu Roma askerlerinin saldırısı üzerine Nacaroğullarından Süper Gazi, karısına çocukları korunaklı bir yere götürmesini söyler. Kadın, aynı gün doğan üçüzlerini sepetlere koyarak nehre bırakır.

Yıllar sonra çocuklar büyür. Biri Doğu Roma varisi olur, biri obada, diğeri nehirde yaşar

Filmin fragmanına ulaşamadığım için filmi tekrar hatırlamak isteyenler, merak edenler için filmden görüntülerle oluşturulmuş Cem Karaca’nın Kahpe bizans’da seslendirdigi Meydan Bu Meydan’ı paylaşmak zorunda kaldım!.

2 Yorum var

  1. Demet 02 Ocak 2015
  2. Ahmet 05 Şubat 2015

Yorum Yaz