Justice League İçin Son Gelişmeler

Çizgi Roman kahramanı deyince akla gelen Marvel’in kendi kahramanlarını biraraya topladığı filmi Yenilmezler’in  (The Avengers) dünya çapında 1,5 milyar $ gişe vaşarısından sonra Warner Bros’ta kendi kahramanlarını bir filmde toplamak için çalışmalarını hızlandırmış vaziyette…

Aslında bakacak olursak Warner Bros’un kendi kahramanlarını bir filmde toplama düşüncesi uzunca bir süredir şirketin aklındaydı. 2007 yılının şubat ayında Sherlock Holmes:Gölge Oyunlarının senaristleri Michele Mulroney ve Kieran Mulroney ile Neşeli Ayaklar filminin yönetmeni George Miller den oluşan bir ekip kuran şirket Justice League projesini devreye aldığını açıklamıştı.Ancak o dönemde Hollywood’da başgösteren Yazarlar Birliği grevi projeyi olumsuz etkiledi ve proje tekrardan rafa kaldırılmak zorunda kaldı. O günlerde bu duruma sadece Warner Brosun muhasebe bölümü üzüldü de diyebiliriz tabi.

Rakipleri dünya genelinde bol gişeli filmler çıkarırken Warner Bros Christopher Nolan’ın Batman üçlemesini bitirmiş, Harry Potter da sona ermişti. Geriye sadece Peter Jackson’un The Hobbit’i kalmıştı.

Proje için sorunlardan biri de Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Mars Manhunter ve muhtemelen Flaş’da bir tehdit için birleşebilir ve bunların hepsinin doğa üstü güçleri var. Bu yenilmez, hızlı çevik süperkahramanların için Batman ne yapacak? kendine nasıl yer bulacak. Günümüzde artık senaryolarda fazla mantık aranmadığı bol aksiyon bol dövüş sahnesi ile seyircinin bunu düşünmeyeceği de öngörülebilir aslında. Sonuçta stüdyo kazandığı gişe hasılatına bakar.

Gerçi baktığımız zaman Marvel Yarı Tanrı Thor, Kaptan Amerika, Demir Adam, Hulk ve Nick Fury’i bir araya getirmeyi başardıysa bu Warner Bros ve DC için hiçte zor olmayacaktır. Bakalım Warner Bros bu aşırı güçlü kahramanların filmde bir araya gelmesi için hangi krizi senaryolaştıracak bekleyip göreceğiz.

Yorum Yaz